חשש קונקרטי לפיגוע: ישראל סגרה שגרירויות בחו"ל

משרד החוץ מזהיר כי לאחרונה זוהו "אירועים חריגים" סביב מספר נציגויות של מדינת ישראל בחו"ל. חלק מהשגרירויות אף נסגרו. בשלב זה ההערכה היא כי חיזבאללה וארגוני טרור אחרים ניסו לבצע פיגוע נגד אותם יעדים, ככל הנראה סביב יום השנה לחיסול עימאד מורנייה בדמשק

איומי טרור על נציגויות המדינה בחו"ל: בעקבות מידע שהתקבל בימים האחרונים ובעקבות זיהוי של פעילות חשודה סביב כמה נציגויות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם, הוחלט במערכת הביטחון לסגור למספר ימים חלק מהנציגויות ובאחרות לנקוט צעדי ביטחון מיוחדים כדי לשבש אפשרות של פיגוע.

משרד החוץ הודיע היום כי לאחרונה זוהו "מספר אירועים חריגים" סביב מספר נציגויות של מדינת ישראל ברחבי העולם.

"בשלב זה אנו מעריכים כי שורר איום נגד אותם יעדים והוא מטופל", נמסר ממשרד החוץ. "הרשויות הישראליות הרלוונטיות עומדות בקשר עם הרשויות הרלוונטיות במדינות המדוברות".

שלוש שנים לחיסול מורנייה

השבוע מציינים את יום השנה השלישי לחיסולים של בכירי חיזבאללה עימאד מורנייה ועבאס מוסאווי. כתבנו ניר דבורי מוסר כי במטה ללוחמה בטרור הזהירו בשבוע שעבר: "לאור זאת גובר האיום למימוש פיגועים כנגד יעדים ישראלים ויהודים בחו"ל בדגש על: מצרים, תורכיה, גאורגיה, ארמניה, חוף השנהב, מאלי, מאוריטניה וונצואלה".

"לכן המטה ללוחמה בטרור ממליץ להימנע מלהגיע בתקופה הקרובה למקומות בהם יש ריכוזי ישראלים ולהישמע להנחיות גורמי הביטחון המקומיים", נמסר אז מהמטה ללוחמה בטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק