אמו של אשכנזי: "גבי כנראה ישר מדי למדינת ישראל"

פרידה אשכנזי, אמו של הרמטכ"ל היוצא, מתקשה להבין את היחס לו זוכה בנה ופגועה מהפרסומים החדשים נגדו. "נודף מהם ריח של רשעות", אומרת פרידה בריאיון לגל"צ וקוראת לבנה שלא לפנות לפוליטיקה: "כנראה לישראל לא מתאימים אנשים כמו הבן שלי - הוא ישר מדי"

בין מאות המוזמנים שנפרדו אמש מהרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי, הייתה גם אישה אחת נרגשת במיוחד, פרידה אשכנזי שמה - אמו של מי שעד היום היה החייל מספר 1 והופך להיות אזרח מהשורה.

אבל לצד השמחה והגאווה, מתקשה פרידה להניח את הכעס בצד ומוחה על היחס לבנה בחצי השנה האחרונה. הבוקר היא התייחסה בתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל לפרסומים בספרם החדש של דן מרגלית ורונן ברגמן, לפיהם הפעיל אשכנזי את בועז הרפז כ"חפרפרת" במשרדו של שר הביטחון אהוד ברק - והביעה תמיהה לגבי תזמון הפרסום.

"נודף מזה ריח של רשעות"

"דווקא ביום השמחה, אולי זה לא היה מכוןן, אני מקווה, אבל קצת נודף מזה ריח של רשעות", אמרה פרידה והביע אמון מוחלט בבנה. "כנראה לישראל לא מתאימים כמו הבן שלי - הוא קצת יותר מדי ישר", פסקה ודחתה בתוקף את הטענות לגבי קשרים בין בנה לבין הרפז. "לא ראיתי אותו אף פעם", הדגישה.

בהמשך הריאיון הרעיפה פרידה שבחים על בנה, וציינה כי כמו שלמד בבית - הוא מוכיח שהמעשים מדברים בעד עצמם. "כך צריך להיות", סבורה האם, "גבי הוא אדם שמוריד את הראש, עובד ועובד, לא מתראיין ולא מתפאר במעשיו".

ומה ממליצה פרידה לבנה לעשות עכשיו, אחרי שהוא מוריד את המדים ומניח את הכומתה? "אני לא אומרת לילדיי מה לעשות, כל מה שהם בחרו - הייתי מאחוריהם ", מדגישה פרידה, אבל מסתייגת מתחום אחד במיוחד. "אשיב לו בלא מוחלט", עונה פרידה בצורה נחרצת כאשר היא נשאלת מה תגיד אם אשכנזי יתייעץ איתה לגבי משרה ציבורית או פוליטית. "הוא קשוח - אבל זה לא לגבי", מסבירה האם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק