הממשלה אישרה פה אחד מינוי גנץ

עכשיו זה רשמי - האלוף בני גנץ הוא הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, לאחר ששרי הממשלה אישרו פה אחד את מינויו לרמטכ"ל. מחר ייערך טקס בו ימונה גנץ לרמטכ"ל ויקבל דרגת רב-אלוף

רמטכ"ל חדש: אחרי אינספור תהפוכות, אישרו הבוקר שרי הממשלה פה אחד את מינויו של בני גנץ לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל.

במהלך ישיבת הממשלה הבוקר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למינוי גנץ ואמר: "האלוף בני גנץ הוא קצין מצטיין ומפקד מנוסה. הניסיון שלו הוא רב גם בתחום המבצעי וגם בתחום הארגוני. הוא ניחן בכל התכונות הדרושות להיות מפקד מעולה של צבא הגנה לישראל".

נתניהו הוסיף: "המינוי הזה יבסס את יציבותו של צה"ל, שהיא חשובה תמיד, אבל היא חשובה במיוחד בעת הזאת של זעזועים עמוקים שפוקדים את אזורנו. צה"ל הוא צבא העם שמחזיק את קיומנו כאן. לממשלה אחריות עליונה להגן על הציבור ולהבטיח את עתיד העם וצה"ל הוא הזרוע הביצועית החשובה שלה".

מחר: טקס קבלת הדרגות של גנץ

גנץ יחליף את גבי אשכנזי, שטקס פרידה ממנו ייערך הערב באוניברסיטת תל אביב. ממידע שהגיע ליוסי יהושוע ואיתמר אייכנר מעיתון "ידיעות אחרונות" עולה כי במערכת הביטחון חוששים מפני נאומו של שר הביטחון ברק הערב בטקס.

אחרי שמינויו אושר ביום חמישי האחרון בוועדת טירקל, רק משוכה אחת עמדה בפני בני גנץ לקראת הכניסה ללשכת הרמטכ"ל מחר - הצבעת השרים. אך בהתאם להערכות, שרי הממשלה אישרו את המינוי פה אחד. מחר יקבל גנץ את הדרגות במשרד ראש הממשלה ולאחר מכן יערך טקס העברת סמכויות הרמטכ"ל, מאשכנזי לגנץ, בקריה בתל אביב.

עוד קודם לכן, יערך הערב באוניברסיטת תל אביב טקס הפרידה מהרמטכ"ל היוצא. לאור המתיחות הרבה ששררה בין גבי אשכנזי לשר הביטחון אהוד ברק, במערכת הביטחון חוששים מדברי ברק, אשר עתיד לשאת נאום הערב בטקס. לאורך כהונתו של אשכנזי כרמטכ"ל, שררו יחסים בעיתיים בין השניים ולכן במערכת הביטחון קיים חשש מניצול הנאום הערב לחיסול חשבונות על ידי ברק.

המפקד העליון של צבא ארצות הברית מייקל מאלן, שנמצא בימים אלו בביקור בארץ, עשוי גם הוא להיות נוכח בטקס, לצידם של נשיא המדינה פרס וראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק