דובר צה"ל תא"ל אבי בניהו: "אני אדע מי הכפיש את שמי מעל דפי העיתון"

לקראת סיום כהונתו כדובר צה"ל, העניק אבי בניהו ראיון מיוחד ל"אולפן שישי". הילד שגדל בדרום ת"א והפך לקצין הבכיר ביותר בתנועה הקיבוצית, מסביר איך הפך לאדם בעל קשרים בפוליטיקה, בצבא, ובעיתונות

אחת הדמויות הססגוניות ביותר שיש כיום בצה"ל הוא הפנים שלה, דובר צה"ל תא"ל אבי בניהו. הילד שגדל בשכונת יד אליהו בדרום ת"א, לא מתבייש לספר על התככים בצמרת צה"ל - וכל זאת ימים ספורים לפני כניסתו של האלוף בני גנץ לתפקיד הרמטכ"ל.

"כבר מגיל קטן הייתי מעצב דעת קהל", אמר בניהו, "אל האצטדיון הזה הייתה מגיעה על שנה להקת החלקה על הקרח מקנדה, והיה לי שם תפקיד של סדרן עם פנס. היינו רואים את המופע הזה במשך חודש ימים", וזה היה ממש משעמם - אז מרוב שיעמום התחלתי למחוא כפיים, ותוך רגע כל האולם היה על הרגליים ומחא להם כפיים".

בניהו מתייחס לפרשת גלנט

מכנים אותו התמנון, אחד שמקושר היטב בעולם הפוליטי. חלק מהאנשים טוענים שהוא מניפולטיבי - אבל לבניהו יש תשובות לכל המקטרגים. "אני אבי בניהו, הבן של יעקב ולאה מיד אליהו. חבר קיבוץ להבות חביבה. אני מעדיף לחשוב שבע פעמים ולהגיד פעם אחת".

בניהו יודע לצפות לבלתי צפוי. הוא מונה לדובר של רבין שבוע לפני שנרצח, ולאחר מכן הפך לדוברו של איציק מרדכי שהודח מהכנסת עקב הטרדות מיניות. אבל פרשת מסמך גלנט, ופרשת הקרקעות שלו, הותירה שוב את הדובר במצב של חוסר ידיעה. "זה לא היה צריך לקרות, ויכול להיות שיום אחד יצטרכו לברר איך זה קרה", הוסיף.

באמצע בין ברק לאשכנזי

בכל ההתרחשויות האחרונות, בניהו לא שימש רק כדוברו של הרמטכ"ל אשכנזי, אלא גם כחלק מהסכסוך המתוקשר בין הלשכות. לשכת ברק האשימה אותו אישית בספים שנועד להאריך את כהונתו של אשכנזי, והפצע הזה נשאר אצלו פתוח. "יצאה הודעה חסרת תקדים נגדי", אמר בניהו, "לא לקחתי ללב, אבל אני בהחלט כועס".

בניהו גם הותקף מעל דפי העיתון בנזק שגרם למועמדו של ברק, האלוף יואב גלנט, לתפקיד הרמטכ"ל. "אני אדע מי אחראי לזה. ואני אומר בכנות - לגלנט אין יד בפרסום הדברים". בסיום דבריו, סירב בניהו להתייחס למתקפה של גלנט, שאמר שאשכנזי שם לו מטען צד. "את הדברים שאמר גלנט על אשכנזי לא אני אמרתי, ולכן אני לא רוצה להתייחס לכך. דובר לעולם לא יצטער על משהו שלא אמר", סיכם בניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק