עמדת המדבר: מה חושב דובר צה"ל על פרשת "מסמך הרפז"?

רגע לפני חילופי הרמטכ"לים, דובר צה"ל תת-אלוף אבי בניהו מתייחס לראשונה בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי" לפרשת "מסמך הרפז", למערכת היחסים המתוחה עם שר הביטחון, לקרבות החצר בקרייה ולביטול מינויו של גלנט לרמטכ"ל לטובת מינוי גנץ. הריאיון המלא מחר באולפו שישי ב-20:00

לפני פרישה, בניהו. ארכיון (חדשות 2)

בשבוע הבא היה אמור תת אלוף אבי בניהו לסיים את תפקידו כדובר צה"ל יחד עם הרמטכ"ל גבי אשכנזי. בשלוש וחצי השנים האחרונות שימש בניהו (52) בתפקיד "היחצ"ן של צה"ל" וליווה פרשות שייזכרו עוד שנים רבות בהיסטוריה של מדינת ישראל: ההסברה במהלך פעולת ההשתלטות על המרמרה ופרשת מסמך הרפז שליווה את הליך מינוי הרמטכ"ל השנוי במחלוקת הם רק חלק מהם.

רגע לפני חילופי הרמטכ"לים, מתייחס בניהו בפעם הראשונה בשיחה טלוויזיונית נרחבת ל"פרשת המסמך", למערכת היחסים המתוחה עם שר הביטחון, לקרבות החצר בקרייה ולביטול מינויו של גלנט לרמטכ"ל לטובת מינוי גנץ. הריאיון המלא ישודר מחר ב"אולפן שישי" בשעה 20:00.

לאחר שמונה על ידי הרמט"כל גבי אשכנזי להחליף את מירי רגב, בילה במשך ימים ארוכים בין לשכתו בקרייה בתל-אביב לבין ביתו בקיבוץ להבות חביבה. למרות שאלוף יואב גלנט כבר מינה את אלוף משנה במיל ליאור לוטן לתפקיד דובר-צה"ל, עם מינויו הצפוי של גנץ לתפקיד ראש המטה הכללי, נתבקש בניהו להישאר לפי שעה בתפקידו.

בניהו: הפוטש בקרייה - "מודעה שקרית"

רק השבוע העביר בניהו מכתב לעיתונים "ידיעות אחרונות", "הארץ" ולמשרד הפרסום "מקאן אריקסון", שבו תקף בחריפות את החלטתם לפרסם את המודעה שכותרתה: "הפוטש בקרייה הצליח (כנראה)".  בין היתר נטען במודעה ש"חבורת גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו הדמוקרטית של גלנט לרמטכ"ל".

על המודעה היו חתומים מי שהגדירו עצמם "אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית ומודאגים מ"הפוטש" בקרייה". במכתב, שנכתב על ידי פרקליטו של בניהו, עו"ד איל רוזובסקי, נטען ששני העיתונים ידעו מבעוד מועד כי הם מפרסמים מודעה שקרית.

"ההאשמה הגלומה במודעה שפורסמה בעיתונים, היא ההאשמה החמורה ביותר שניתן לפרסם אודות קצין בכיר בצבא", כתב בניהו במכתבו. "קשה להעלות על הדעת טענה חמורה יותר נגד קצין בצבא, מן הטענה לפיה הוא ביצע הפיכה צבאית ופעל כנגד המדינה וכנגד עקרונות היסוד שלה. מדובר בהאשמה שהיא בגידה ממש. לא ברור כיצד לא רעדה ידו של מי שניסח את המודעה, של מי שאישר את פרסומה של המודעה ושל מי שפרסם אותה בפועל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק