הלילה: ועדת טירקל אישרה את מינוי גנץ

אחרי סאגה שנמשכה שבועות ארוכים, אישרה ועדת טירקל למינוי בכירים בשירות המדינה את מועמדותו של האלוף בני גנץ לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון יאושר מינויו של גנץ בממשלה ביום ראשון הקרוב, ויממה לאחר מכן כבר ייכנס ללשכת הרמטכ"ל

סוף לסערה סביב מינוי הרמטכ"ל: ועדת טירקל למינוי בכירים מסרה הלילה את החלטתה ליועץ המשפטי לממשלה, וקבעה באופן חד משמעי - אלוף בני גנץ ראוי לשמש כרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. אם לא יהיו הפתעות, צפויה הממשלה לאשר כבר ביום ראשון את מועמדותו של גנץ לתפקיד.

במהלך הדיונים עסקו חברי הוועדה סעיפים שבהתנהלותו של האלוף גנץ נפלה, לכאורה, פגם: מעורבותו באירוע שבו נהרג החייל מדחת יוסף, בנייה ללא היתר בביתו בראש העין. עם זאת, לאחר בדיקה מעמיקה התברר כי למרות שבחלק מפעולותיו נפלו פגמים, הוא פעל ביושר וראוי לשמש בתפקיד הרמטכ"ל - כך קבעו בלשכת היועץ המשפטי לממשלה.

ועדת טירקל טענה, כי בנוגע לפרשת המרפסת שבנה בביתו, שגרמה לחריגות בנייה והוסרה, פעל גנץ כחוק וכשגילה את טעותו - הסיר את המרפסת. כמו כן אמרו בוועדה כי חוות הדעת החיובית של שר הביטחון ברק והרמטכ"ל המכהן אשכנזי, לא הותירה להם מקום לספק באשר למינוי. "גנץ הוא קצין וג'נטלמן", אמר עליו הרמטכ"ל אשכנזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק