בגלל חיזבאללה: הושעתה הנסיגה מכפר רג'ר

שר הביטחון אהוד ברק צפוי להודיע הלילה לבכירים האמריקניים ולמזכ"ל האו"ם כי ישראל משעה את הנסיגה מחלקו הצפוני של כפר רג'ר. הסיבה: ההתפתחויות האחרונות בלבנון והחשש מהשתלטות חיזבאללה על הממשלה

הכפר רג'ר. ארכיון (רויטרס)

שינוי בתכניות: ישראל צפויה להודיע לאו"ם כי היא משעה את תוכניתה לסגת מחלקו הצפוני של הכפר רג'ר בגבול לבנון, זאת על רקע המתיחות בביירות ובשל החשש שלחיזבאללה יהיה ייצוג ניכר בממשלה הבאה - כך מדווח הערב ברשת ב' של קול ישראל.

על פי הדיווח, גם החשש לשלום תושבי הכפר מילא תפקיד בהחלטה. הכתב שמואל טל דיווח כי שר הביטחון אהוד ברק יצא בצהריים לארצות הברית והוא צפוי למסור את ההודעה למזכיר האו"ם באן קי מון. השר ברק ייפגש בין השאר עם שר ההגנה האמריקני רוברט גייטס וידון עמו במתרחש במצרים ובסוגיית אירן.

סופח לישראל ב-1981

בנובמבר בשנה שעברה אישר הקבינט המדיני-ביטחוני לקבל את הצעת משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה, לפיה יעזוב צה"ל את חלקו הצפוני של הכפר רג'ר, על גבון לבנון. תושביו, לפי ההצעה שהתקבלה, ימשיכו לקבל שירותים אזרחיים מישראל.

הכפר סופח לישראל ב-1981, במסגרת "חוק הגולן". תושביו, ברובם בני העדה העלווית - זרם בתוך האיסלאם השיעי, הסכימו לקבל את האזרחות הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק