בין בוגרי קורס חובלים: 3 נשים

הבוקר ייערך בחיפה טקס סיום קורס חובלים. בין הבוגרים יהיו 3 נשים שהגיעו לקו הסיום של הקורס שעד לפני עשור היה סגור בפניהן. עם זאת, מתברר שגם אחרי שעמדו בכל המבחנים וסיימו את הקורס, הן עדיין לא יכולות למלא את כל התפקידים בים

עשור אחרי החובלת הראשונה בצה"ל, יישבר הבוקר שיא נוסף בחיל הים: לראשונה יוסמכו שלוש קצינות שסיימו יחד באותו המחזור, ואלו שמותיהן: ירדן פינקלשטיין, גל ניסן וטליה קראו.

פינקלשטיין, ניסן וקראו מסמלות את המרחק שעשו בחיל הים יחד עם המין הנשי. "אליס מילר התחילה תהליך ובזכותו אנחנו כאן", אומר פינקלשטיין. "באתי כי רציתי לתרום וחיפשתי את התפקיד שאני יכולה לתרום בו בצורה הכי משמעותית", היא מוסיפה.

מתקדמים לעבר השיא הבא

משירות של שנתיים חובה הן יצטרכו להישאר עד גיל 25 במדים ויחויבו בשירות מילואים. "יש עתיד ותמיד אפשר לחתום עוד", אומרת פינקלשטיין.

בנוסף, תנאי השירות של הבנות בהמשך לא נראים מזהירים במיוחד: קומה אחת, שירותים משותפים וחדר שינה פצפון לשמונה קצינים וקצינות. "אפשר לשים מזרונים אפילו בחוץ בגשם. זו לא חייבת להיות מיטה", אומרת ניסן.

מחוץ לצבא, בחיים האזרחיים, יש מי שעדיין לא מתרגל למראה הקוקו והטבעת במדים קרביים. "אמרתי לבחור שיצאתי איתו שאני בחובלים והוא פשוט הסתובב וברח", אומרת פינקלשטיין וצוחקת.

עכשיו, מתכוננים בצה"ל לשבור את השיר הבא. "עד היום לא הייתה מפקדת סטי"ל או דבור", אומרת קראו. אנחנו לא נתפלא אם השיא הזה יישבר בזכות אחת משלוש הבנות האלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק