תלונה ליועמ"ש: גנץ פלש לשטח ציבורי

פנייה שהוגשה ליועץ המשפטי לממשלה מטעם "המטה למען ארץ ישראל" דורשת לפסול את מועמדותו של אלוף בני גנץ לתפקיד הרמטכ"ל. הסיבה, למרבה הפלא, היא השתלטות של גנץ על שטח בקרבת ביתו בראש העין. גנץ הודה בעבר שפלש לשטח ובנה באופן לא חוקי, אך פינה אותו לפני כשנה

פרשת קרקעות נוספת מאיימת על מינוי הרמטכ"ל, והפעם - על האלוף בני גנץ: "המטה למען ארץ ישראל" פנה אל היועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפסול את מועמדותו של האלוף גנץ לכהונת הרמטכ"ל, זאת בעקבות טענות על פלישה לשטח ובנייה בו באופן לא חוקי.

במכתב ליועמ"ש, שעותק ממנו הועבר גם ליו"ר הוועדה למינוי בכירים, השופט יעקב טירקל, מנמק יו"ר המטה עו"ד אביעד ויסולי את הבקשה בטענה שגנץ פלש לשטח ציבורי סמוך לביתו בראש העין בין השנים 2010-1994, השתמש בו ועיבד אותו כאילו היה גינתו הפרטית.

לדברי עו"ד ויסולי, גנץ גם בנה מרפסת "דק" על השטח הציבורי ללא היתר בניה כדין, והקים קיר תומך מבטון למרפסת, ללא היתר בנייה כנדרש.

"אין מקום לאיפה ואיפה"

חשוב לציין שגנץ הרס את הבניה הבלתי חוקית במרץ 2010 ופינה את השטח הציבורי, לאחר שקיבל מספר התראות על הפלישה והבנייה הבלתי חוקית מעיריית ראש העין.

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, ציין עו"ד ויסולי שהאלוף גנץ הודה במעשים המיוחסים לו בתגובות שנתן לעיתון "ישראל היום" שחשף את הנושא בכתבות דפורסמו בחודש מרץ לפני כשנה, והן אלו שגרמו לו להרוס את הבנייה.

"אין כל הבדל מהותי בין העבירות שגנץ עבר לכאורה, לבין אלה שעבר לכאורה אלוף יואב גלנט, שבגינן פסלת את מועמדותו לתפקיד הרמטכ"ל", ציין ויסולי. "לא יעלה על הדעת כי אדם שעבר, לכאורה, עבירות פליליות בתחום המקרקעין והבניה, יתמנה למפקד כוחות צה"ל האוכפים חוקים אלה על אזרחי המדינה. הדבר מנוגד לעיקרון השוויון, לעיקרון טוהר השירות הציבורי, לחובה להימנע מניגוד עניינים ולעיקרון חוקיות המינהל".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק