ברק הודיע: "לא אגיע לדיון בכנסת"

חברי ועדת חוץ וביטחון של הכנסת דרשו אתמול משר הביטחון להתייצב מולם היום ולהסביר מהן בדיוק הבעיות האתיות והנורמטיביות של הרמטכ"ל גבי אשכזי. בראיון לחדשות 2 אמר ברק כי "יש בעיות נורמטיביות בהתנהלותו של אשכנזי". ברגע האחרון הודיע ברק כי יופיע בדיון שיתקיים בדיון הבא, שיתקיים לאחר שגנץ יתמנה לרמטכ"ל

אלוף יואב גלנט עדיין מנהל קרב על עתידו הצבאי, אך נראה שהתמיכה לה קיווה הבוקר משר הביטחון מול ועדת חוץ וביטחון של הכנסת לא תגיע. חברי הוועדה דרשו מאהוד ברק הבהרות בנוגע ל"בעיות האתיות" של הרמטכ"ל המכהן גבי אשכנזי, כפי שטען בריאיון לחדשות 2 בשבוע שעבר.

שר הבטחון אהוד ברק סירב להזמנה של וועדת החוץ והבטחון להופיע בפניה בענין מינוי הרמטכ"ל, והוא ישתתף רק בדיון של אחת מוועדות המשנה בדלתיים סגורות. גם הופעתו של האלוף יואב גלנט בפני הועדה, בוטלה, בעקבות העתירה שהגיש לבג"ץ.

בד בבד, נמשך מסע הפרידה של הרמטכ"ל גבי אשכנזי מצה"ל, ובצמרת הצבא נשמעת ביקורת מרומזת על דבריו של שר הביטחון ברק בשבוע שעבר, שלפיהם יש פגמים אתיים בהתנהלותו של אשכנזי. בטקס פרידה שנערך אתמול מפיקוד המרכז אמר אלוף הפיקוד אבי מזרחי אמר כי מבחינתו לא היה ספק לרגע באשר לאמינות, המקצועיות, והרמה האתית של אשכנזי.

חברי ועדת החוץ והביטחון, בראשותו של ח"כ שאול מופז, דרשו משר הביטחון אהוד ברק להגיע לוועדה כדי להבהיר מהן הבעיות האתיות אליהן התייחס בראיון. ברק סירב תחילה והסביר כי הוא אינו מתכוון להגיע בהתראה של יום אחד. בהמשך שינה את דעתו, וכמה שעות לאחר מכן חזר בו. מאוחר יותר, שוחח ברק עם יו"ר הוועדה, חבר הכנסת שאול מופז, והשניים תיאמו בינהם שברק יופיע בפני הוועדה ביום שלישי הבא, לאחר שאלוף גנץ יתמנה לרמטכ"ל.

אלוף פיקוד המרכז לאשכנזי: אין ספק באתיות שלך

בעוד השר ברק דיבר בשבוע שעבר על "התנהלות בעייתית של אשכנזי מבחינה אתית ונורמטיבית", סתר מפקד פיקוד המרכז, האלוף אבי מזרחי, את הדברים לחלוטין וחלק שבחים לעמיתו.

"אנחנו יכולים לומר בפה מלא, כי מבחינתו לא היה לנו ספק לרגע על האתיות שלך, האמינות, המקצועיות שלך וזה שאתה נותן לנו גיבוי כל הזמן", החמיא האלוף מזרחי לאשכנזי בעת סיוק פרידה של הרמטכ"ל היוצר בפיקד. מזרחיהדגיש את ההערכה שהוא, מפקדי החטיבות, האוגדות וקציני המטה רוכשים לחייל מספר 1.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק