הרמטכ"ל בבית הנשיא: "צה"ל יהיה בידיים בטוחות"

נשיא המדינה אירח היום במשכנו בירושלים ישיבה מיוחדת של פורום מטכ"ל לפרידה מהרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי. בפני כל חברי פורום מטכ"ל, הצדיע הנשיא פרס לאשכנזי ואמר: "הכרתי את כל הרמטכ"לים ששירתו את מדינת ישראל, ואני יכול לומר בביטחון שאתה היית אחד הטובים שבהם"

נשיא המדינה, שמעון פרס, אירח היום בבית הנשיא בירושלים את פורום המטה הכללי של צה"ל לישיבה מיוחדת לפרידה מהרמטכ"ל גבי אשכנזי. הנשיא הצדיע לאשכנזי ואמר: "היית אחד מהרמטכ"לים הטובים ביותר שהיו לצה"ל".

"השנים בהם כיהן גבי אשכנזי כרמטכ"ל הציבו בפניו אתגרים חדשים, בין השאר הוא היה צריך לפתח מערכות יחסים גם עם ראשי צבאות זרים והוא ידע לעשות זאת לתפארת", אמר הנשיא פרס לרמטכ"ל היוצא. "אשכנזי הצליח לשקם את צה"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה. הוא דאג לאימונים מתאימים ומרובים, מילא את הימ"חים וחשוב מכל - גידל דור חדש של מפקדים לתפארת", הוסיף פרס.

"ממרום גילי והיכרותי עם כל הרמטכ"לים עד היום, אני יכול לומר שהוא היה אחד הרמטכ"לים הטובים ביותר שידע צה"ל ואני מצדיע לו", אמר נשיא המדינה. בסוף דבריו הוא העניק לרמטכ"ל פסלון שהיה מונח על שולחנו של בן גוריון וניכר היה שאשכנזי מאוד מתרגש מהמעמד.

אשכנזי: "צה"ל הוא לא של אף אחד, אבל הוא של כולם"

"אלו לא ימים קלים לחברי פורום מטכ"ל, אבל אני מרגיש שאני עוזב צבא חזק, איכותי, טכנולוגי ומרתיע", אמר אשכנזי בנאומו. "צה"ל הוא לא של אף אחד אבל הוא של כולם. אני מסיים את תפקידי בתחושה שהארגון הזה מופקד בידיים בטוחות", הוסיף הרמטכ"ל.

אשכנזי ביקש מפרס להצטרף לאיחולי ההצלחה לרמטכ"ל הבא האלוף בני גנץ, אולם פרס העדיף להסתפק באיחול לא רשמי וציין כי הוא יחכה עד שהמינוי יאושר על ידי כל הגורמים המתאימים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק