השר יעלון: גלנט לא ראוי להיות רמטכ"ל

השר לעניינים אסטרטגיים אמר כי גלנט הוא קצין מצוין, אך כיוון שהתנהג בניגוד לחוק – אינו ראוי לתפקיד. על ברק אמר כי יש לו התנהגות של "אובדן עשתונות", כלשונו. נתניהו וברק צפויים להביא מחר לאישור הממשלה את מינויו של הרמטכ"ל הבא: האלוף בני גנץ

"אלופי המטה הכללי בדרך כלל אמינים ומקצועיים, פה ושם יש גם תפוחים רקובים" – כך אמר הערב השר משה בוגי יעלון בריאיון מיוחד ל"פגוש את העיתונות" עם דנה ויס.

את הדברים אמר בהתייחס לפרשת גלנט: "מינוי גלנט היה חפוז, נחרדתי מתשובות ועדת טירקל שלא היו מלאות", אמר השר יעלון והוסיף: "לבי עם גלנט, הוא בן טיפוחי במידה מסוימת".

"גלנט קצין מצוין מבחינה מקצועית, לוחם מצוין וקר רוח, אבל לנוכח כמה אירועים שנחשפו והתנהגותו המנוגדת לחוק - הוא לא ראוי להיות רמטכ"ל וכדאי שיפנים זאת", אמר השר וסיכם: "לא כל קצין צריך להיות רמטכ"ל, לא יכול להיות שרמטכ"ל לא יקבל את שלטון החוק".

התנהגות ברק - אובדן עשתונות

השר יעלון התייחס גם למערכת היחסים בין שר הביטחון אהוד ברק לרמטכ"ל גבי אשכנזי: "צר לי על הדברים שאמר ברק על גבי אשכנזי. אני לא יכול להעיד על בעיה מקצועית. אני רק שומע שמועות, ידיעות שמוזנות לתקשורת".

"יש סוגיות שאשכנזי צריך לתת עליהן תשובות, אבל אם המצב הוא כל כך חמור – מדוע אנחנו בממשלה לא יודעים ולא מקבלים החלטה להדיח אותו? יש כאן התנהגות שמראה על אובדן עשתונות, מלחמה נגד אשכנזי שאני לא יודע על מה היא מבוססת. מערכת היחסים הזאת פוגעת בביטחון המדינה", אמר יעלון.

הערב יודיעו: גנץ הרמטכ"ל ה-20

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק צפויים להודיע הערב על בחירתם באלוף בני גנץ לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2.

בתום התייעצויות ארוכות ודיונים על רשימת המועמדים, בהם האלופים אייזנקוט ונווה, החליטו ככל הנראה השניים כי גנץ, מי שכיהן כסגן הרמטכ"ל והפסיד את המינוי לאלוף לגלנט, ייכנס לנעליו של רא"ל גבי אשכנזי. המינוי יובא מחר בפני השרים בישיבת הממשלה השבועית.

גלנט מתעקש: אני אהיה הרמטכ"ל

למרות ההתפתחויות מסרב האלוף יואב גלנט להרים ידיים. אמש בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי", אמר גלנט כי הוא מאמין שמינויו לתפקיד הרמטכ"ל עדיין בתוקף.

"הממשלה תשים על כף המאזניים האחת את המעשים שלי לאורך הקריירה ובשנייה, את דברי היועץ המשפטי", אמר גלנט לקראת ישיבת הממשלה.

גלנט הביע את רצונו לעמוד מול שרי הממשלה ביום ראשון ולספק להם את גרסתו. "הדברים בהם הואשמתי הם קטנים, מתוחמים ולא קשורים", הדגיש גלנט בהתייחס להאשמות נגדו וביקש להבהיר: "כל עוד לא הוכרע העניין, אני מאמין שאהיה רמטכ"ל".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

השכנים של גלנט מדברים על הפרשה

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים