ברק ונתניהו החליטו: גנץ הרמטכ"ל ה-20

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, סאגת מינוי הרמטכ"ל מסתיימת. שר הביטחון פרסם הודעה רשמית לפיה הוא וראש הממשלה ימליצו מחר לממשלה על מינוי גנץ לרמטכ"ל. השלב הבא: ועדת טירקל, ואם הוועדה תאשר – המינוי יובא להחלטת הממשלה בשבוע הבא

הרמטכ"ל ה-20: בני גנץ (חדשות 2)

עכשיו זה רשמי: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק הודיעו הערב על בחירתם באלוף בני גנץ לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2.

בתום התייעצויות ארוכות ודיונים על רשימת המועמדים, בהם האלופים אייזנקוט ונווה, החליטו השניים כי גנץ, מי שכיהן כסגן הרמטכ"ל והפסיד את המינוי לאלוף לגלנט, ייכנס לנעליו של רא"ל גבי אשכנזי. המינוי יובא מחר בפני השרים בישיבת הממשלה השבועית. השלב הבא: המועמדות תועבר אל ועדת טירקל ובאם תאושר תובא בשבוע הבא להחלטת הממשלה.

"ראש הממשלה ושר הביטחון רואים חשיבות רבה בשעה זו לסלק את אי הוודאות לגבי מינוי הרמטכ"ל ולייצב את המערכת הצבאית על ידי מינוי רמטכ"ל שינהיג את צה"ל מול האתגרים שלפנינו", נכתב בהודעת שר הביטחון.

גלנט מתעקש: אני אהיה הרמטכ"ל

למרות ההתפתחויות מסרב האלוף יואב גלנט להרים ידיים. אמש בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי", אמר גלנט כי הוא מאמין שמינויו לתפקיד הרמטכ"ל עדיין בתוקף.

"הממשלה תשים על כף המאזניים האחת את המעשים שלי לאורך הקריירה ובשנייה, את דברי היועץ המשפטי", אמר גלנט לקראת ישיבת הממשלה.

גלנט הביע את רצונו לעמוד מול שרי הממשלה ביום ראשון ולספק להם את גרסתו. "הדברים בהם הואשמתי הם קטנים, מתוחמים ולא קשורים", הדגיש גלנט בהתייחס להאשמות נגדו וביקש להבהיר: "כל עוד לא הוכרע העניין, אני מאמין שאהיה רמטכ"ל".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

גלנט כפי שלא ראיתם

השכנים של גלנט מדברים על הפרשה

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים