88% מהציבור: להאריך את כהונת אשכנזי

בעוד שר הביטחון דוחה בתוקף את האפשרות להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל - הציבור הישראלי דווקא מצדד באשכנזי. 88% מהנשאלים בסקר "ידיעות אחרונות" וד"ר מינה צמח אומרים כי הרמטכ"ל הנוכחי צריך להישאר בתפקיד ומשוכנעים שברק פועל מאינטרסים אישיים ופוגע בביטחון המדינה. 49%: גלנט ראוי להיות רמטכ"ל

מלחמת גנרלים: ברק מול אשכנזי (חדשות 2)

בזמן שמלחמת הגנרלים מגיעה לשיאים חדשים, ברור לפחות באיזה צד מצדד הציבור הישראלי בכל הנוגע לעימות בין הרמטכ"ל אשכנזי לשר הביטחון ברק.

88% מהציבור תומכים בהארכת כהונתו של רא"ל אשכנזי על רקע אי אישור מינוי מחליפו - כך עולה מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף בראשות ד"ר מינה צמח. רק 8% מהנשאלים סבורים כי יש למנות את האלוף יאיר נווה כרמטכ"ל זמני עד אשר יוחלט על זהות המפקד הבא של צה"ל.

הרוב המוחלט של המשתתפים בסקר (87%) מביע חוסר אמון מוחלט לגבי המניעים של שר הביטחון ברק ומשוכנע כי ברק פעל מאינטרסים וחשבונות אישיים. 6% בלבד דווקא חושבים שמדובר בצעד לטובת המדינה.

74%: התנהלות ברק פוגעת בבביטחון המדינה

בנוסף טוענים 40% מהנשאלים כי שר הביטחון הוא האחראי העיקרי למשבר הרמטכ"לות. 74% מהם אף סבורים כי התנהלותו פוגעת בביטחון המדינה.

בסקר נשאל גם הציבור באשר לשאלת מינויו של האלוף גלנט. קרוב למחצית מהמשתתפים בסקר מביעים אמון בגלנט וחושבים שהוא האיש הראוי לתפקיד. יחד עם זאת, 43% מהם לא מאמינים לטענה של האלוף כי לא שיקר ביודעין בפרשת הקרקעות במושב עמיקם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

מאחורי הקלעים של הריאיון עם גלנט

ברק צפוי להאריך את כהונת אשכנזי

הכנסת דחתה את הפרידה מהרמטכ"ל אשכנזי

השכנים של גלנט מדברים על הפרשה

למרות דוח מבקר המדינה - גלנט לא פורש

האם המירוץ לרמטכ"לות מתחדש?

פרשנות: "גלנט לא ייכנס ללשכת הרמטכ"ל"

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים