צפו: הגראד שפוצץ חגיגות החתונה

נראה כי רק נס הציל אמש את החוגגים בחתונה בנתיבות, כשטיל גראד נחת בסמוך לחגיגות והותיר הרס רב. רק הבוקר, באור יום, ניתן לעמוד על המימדים של האסון הגדול שנמנע במזל רב. "לא ישנתי כל הלילה", אומר החתן איציק כשהוא עדיין בהלם ממה שאירע. אתמול נחתו באזור הדרום 3 רקטות, כשבשני מקרים לא נשמעה אזעקת צבע אדום

הפיצוץ הזה היה יכול להסתיים באסון: רקטת הגראד שנפלה אמש בנתיבות נחתה מטרים בודדים מאולם אירועים. באותו הזמן התקיימה במקום חתונה. המבנה רעד מעוצמת הנפילה והאורחים ברחו בבהלה החוצה.

הפיצוץ אירע סמוך לשעה עשר בערב, זמן קצר אחרי החופה. בתוך האולם היו עשרות אורחים, בהם הרב איפרגן ("הרנטגן") ובני משפחה, כשרבים מהם ספגו רסיסים והדף. "לא ישנתי כל הלילה", אומר החתן איציק כשהוא עדיין בהלם ממה שאירע.

ארבעה בני משפחה לקו בחרדה כתוצאה מהנפילה, הרכב של התקליטן נפגע, החגיגות הסתיימו והאורחים התפזרו. רק למחרת האירוע, באור יום, ניתן לראות ולהמחיש את האסון הכבד שנמנע, כשמרחק לא רב בין האולם לבין מקום הנפילה - חמישה עד עשרה מטרים.

בדיוק באותה העת נפלה רקטת גראד נוספת, הפעם בלב שכונת מגורים באופקים, סמוך מאוד לבתי תושבים. אזעקת הצבע האדום לא פעלה, ולמרבה המזל גם כאן לא היו נפגעים. עם זאת, התושבים, שרבים מהם מתגוררים בבתים ללא מיגון, נותרו חסרי אונים.

"החלונות בבית שלי רעדו והיינו בהלם. הכל היה קטסטרופה", סיפרה קרין תורג'מן, תושבת אופקים. "צריך לעשות לירי הזה סוף, זה לא ייתכן", קבעה גלית כלה, גם היא תושבת המקום.

הירי אתמול הגיע אחרי כמה ימים של שקט יחסי בעוטף עזה, ובפעם הראשונה מאז החלו המהומות במצריים. כרגע, מקווים תושבי הדרום כי ההתחממות מעבר לגבול לא תגרור החמרה במצב הביטחוני.

רקטות בנתיבות, באופקים ובאשכול

נזכיר כי אתמול חלה הסלמה בדרום כששלוש רקטות נחתו במהלך הלילה בדרום הארץ. לצד הרקטות בנתיבות ובאופקים נחתה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, אך לא דווח על נפגעים או על נזק.

הירי אמש מפר את השקט היחסי ששרר באזור בימים האחרונים, זאת לאחר הנחיית חמאס לארגוני הטרור לנצור את האש.  

מצה"ל נמסר אתמול כי "לא ניתנה התראה מקדימה לפני הנפילות, צוותי פיקוד העורף נמצאים במקום ומתחקרים את הנושא".

שקט יחסי

לפני כשבועיים הודיעו שני גורמים רשמיים שהשתתפו בפגישה שכינסו מנהיגי חמאס כי הפלגים החליטו לכבד את הסכם הפסקת האש. "הם הסכימו להפסיק את שיגור הרקטות כל עוד ישראל מפסיקה את התקיפות האוויריות ושאר הפעולות", ציין אחד מהם.

הסיבה למהלך, כך הסבירו בחמאס, הוא הלחץ המצרי הגובר. מוקדם יותר דיווחו מקורות בעזה כי קהיר שיגרה אזהרה על רקע העלייה במספר שיגורי הקסאמים לעבר יישובי עוטף עזה, בדומה למצב שהיה טרם מבצע "עופרת יצוקה", והתריעה כי ישראל מתכננת פעולה נרחבת ברצועה אם לא תשתנה המציאות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק