ברק צפוי להאריך את כהונת אשכנזי

שר הביטחון אהוד ברק קיווה יותר מכל שלא יצטרך לעשות את המהלך הבא, אבל בלית ברירה הוא צפוי לבקש מהרמטכ"ל אשכנזי להאריך את כהונתו במספר חודשים נוספים, זאת על רקע החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא להגן על מינוי של גלנט בבג"ץ. החלטת היועמ"ש מקטינה באופן משמעותי את הסיכוי של גלנט להגיע לתפקיד הנכסף

שר הביטחון אהוד ברק צפוי להודיע בשעות הקרובות כי הוא יפעל להארכת כהונתו של גבי אשכנזי כרמטכ"ל בחודשיים נוספים לפחות - זאת על רקע החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא להגן על מינויו של גלנט בבג"ץ בעקבות דוח מבקר המדינה בנושא.

שר הביטחון אהוד ברק חיכה בסבלנות בשבועות האחרונים להחלטת הגורמים המשפטיים בנושא מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל הבא של צה"ל. במשך הזמן הזה הוא נתן לגלנט גיבוי מלא, והתעקש שלא לתכנן מה יקרה אם וכאשר ייפסל מינוי של הקצין.

אלא שהיום הזה הגיע, וכעת נאלץ שר הביטחון לבקש מהרמטכ"ל המכהן, רא"ל גבי אשכנזי, להאריך את כהונתו בחודשיים עד שלושה חודשים נוספים. אין זה סוד שיחסיהם של שר הביטחון והרמטכ"ל עכורים מזה זמן רב, אולם נראה כי לא נותרה לברק ברירה אחרת.

המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל רבים, בהם נמצאים גם: סגן הרמטכ"ל יאיר נווה, מפקד פיקוד הצפון גדי אייזנקוט ונספח צה"ל לשעבר בוושינגטון בני גנץ. ברק ציין בעבר כי כל המועמדים "מצוינים וראויים" וכעת נותר לראות במי מהם הוא יבחר כדי לשקם את מוסד הרמטכ"לות.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק