"יהיה קשה להגן על מינוי גלנט"

ימים לא קלים עוברים על יואב גלנט. היום צפוי היועמ"ש להכריע אם יגן על המינוי של גלנט לרמטכ"ל, ימליץ שהנושא ייבדק שנית על ידי ועדת טירקל או ימשוך את ידיו מהמינוי לחלוטין. "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי מקורבים ליועמ"ש טוענים כי יהיה קשה מאוד להגן על המינוי

יום הדין של יואב גלנט: היום צפוי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין להכריע האם יגן על מינויו מול בג"ץ. מיכל גולדברג ואיתמר אייכנר מ-"ידיעות אחרונות" מדווחים כי אמש, בתום הדיונים המשפטיים, הודו מקורבים לוינשטיין כי יהיה קשה להגן על המינוי. הדיונים יימשכו היום ובסופם, יודיע היועץ על ההכרעה.

במידה ויחליט וינשטיין לא להגן על המינוי, יחזור הכדור לידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש הממשלה יהיה זה שיכריע אם להגן על גלנט מול בג"ץ. אם יחליט שלא להגן עליו, ייאלץ גלנט לעמוד ללא הגנה מצד הממשלה מול בג"ץ. אולם, גם אם יחליט נתניהו להתעקש על המינוי, כלומר, להכריח את וינשטיין לעמוד מול בג"ץ, רוב הסיכויים שהיועץ המשפטי לממשלה ייפסל כנציג הממשלה בתיק.

אפשרות נוספת העומדת בפני וינשטיין היא להמליץ על בחינה מחודשת של המינוי על ידי ועדת טירקל. הבסיס למהלך כזה הוא שבעת שאישרה הוועדה את המינוי, לא היה לה את כל הראיות בנוגע למעורבותו של גלנט ב"פרשת הקרקעות". בכל מקרה, מסתמן יום לא פשוט לגלנט, ונראה כי תפקיד הרמטכ"ל הולך ומתרחק ממנו.

אתמול: ברק מתעקש שלא להאריך את כהונת אשכנזי 

שר הביטחון אהוד ברק מביע תמיכה מוחלטת במועמד שלו לתפקיד הרמטכ"ל, אלוף יואב גלנט, ומודיע כי אין בכוונתו להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל הנוכחי גבי אשכנזי - כך דווח היום בגלי צה"ל.

למרות העיכוב המסתמן במינוי גלנט לתפקיד, ברק אמר למקורביו בשיחות סגורות כי הוא "מתכוון ללכת על גלנט עד הסוף. אם לא תהיה ברירה אמנה לו ממלא מקום". ההתבטאות מגיעה על רקע הצעות של בכירים במערכת המדינית והפוליטית מהימים האחרונים להאריך את כהונתו של אשכנזי במספר שבועות או אפילו בחודשים אחדים.

ברק חד משמעי: לא מתכוון להאריך את כהונתו

המתיחות במצרים הגבירה את הצורך לטענת אותם בכירים ליציבות במערכת הביטחונית, אך למרות הדברים, ברק הודיע באופן חד משמעי כי הוא לא מתכוון לעשות זאת.

ב-14 בפברואר צפוי אשכנזי לפרוש מתפקידו. בעקבות העלאת האפשרות שכהונתו תוארך, הכנסת אף דחתה אתמול את ישיבת הפרידה שלו מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. העיכוב הצפוי במינויו של גלנט נובע מדוח מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בפרשת הקרקעות במושב עמיקם בו מתגורר גלנט.

מחר צפוי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין להכריע בנוגע לאישור הכניסה לתפקיד. אתמול כינס היועץ וינשטיין דיון בלשכתו לקראת גיבוש עמדתה העדכנית של המדינה בעניינו, בה יוחלט האם להגן עליו בפני בג"ץ בעתירה שהגישה נגדו "התנועה הירוקה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

האם המירוץ לרמטכ"לות מתחדש?

פרשנות: "גלנט לא ייכנס ללשכת הרמטכ"ל"

האלוף גלנט העיד 4 שעות בפני המבקר

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה