התחממות בדרום: רקטות בנתיבות, אופקים ובאשכול

בזמן שמצרים בוערת מקבלים הערב תושבי הדרום תזכורת למציאות הקשה קרוב לבית. 3 רקטות נחתו בדרום הארץ: ליד נתיבות נחתה רקטה בשטח פתוח. מספר בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לרכוש. שתי רקטות נוספות נחתו - האחת באזור אופקים והשנייה במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק. מערכת "צבע אדום" לא התריעה

הסלמה בדרום: שלוש רקטות נחתו הלילה בדרום הארץ - לראשונה מאז פרוץ המהומות במצרים. איש לא נפגע, אך מספר בני אדם לקו בחרדה. אזעקת "צבע אדום" לא פעלה לפני נחיתת הרקטות.

סמוך לשעה 21:50 התפוצץ גראד בלב שכונת מגורים באופקים, בזמן שאיש לא היה במקום. במקביל נורתה רקטה לעבר נתיבות ונפלה בפאתי העיר, על הכביש. מספר בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לכלי רכב ורכוש באזור. לפני הנפילות לא נשמעה התרעת "צבע אדום" במקום. רקטה נוספת נפלה במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק.

הירי הערב מפר את השקט היחסי ששרר באזור בימים האחרונים, זאת לאחר הנחיית חמאס לארגוני הטרור לנצור את האש.  

מצה"ל נמסר כי "לא ניתנה התראה מקדימה לפני הנפילות, צוותי פיקוד העורף נמצאים במקום ומתחקרים את הנושא".

שקט יחסי

לפני כשבועיים הודיעו שני גורמים רשמיים שהשתתפו בפגישה שכינסו מנהיגי חמאס כי הפלגים החליטו לכבד את הסכם הפסקת האש. "הם הסכימו להפסיק את שיגור הרקטות כל עוד ישראל מפסיקה את התקיפות האוויריות ושאר הפעולות", ציין אחד מהם.

הסיבה למהלך, כך הסבירו בחמאס, הוא הלחץ המצרי הגובר. מוקדם יותר דיווחו מקורות בעזה כי קהיר שיגרה אזהרה על רקע העלייה במספר שיגורי הקסאמים לעבר יישובי עוטף עזה, בדומה למצב שהיה טרם מבצע "עופרת יצוקה", והתריעה כי ישראל מתכננת פעולה נרחבת ברצועה אם לא תשתנה המציאות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק