הסרט על ה"מרמרה" כובש את אירופה

לא עברה אפילו שנה - אבל בטורקיה כבר הצליחו לייצר סרט עלילתי על המשט לעזה. בסוף השבוע, דווקא ביום השואה הבינלאומי, הוא מילא אולמות ברחבי אירופה. ואתם יכולים לשער איך נראים שם צה"ל וישראל. ליאור פרידמן יצא לבדוק מה חושבים הצופים על התעמולה החדשה

לסרט הטורקי החדש שמוקרן בימים אלו באירופה מגיעים לא רק פעילים פוליטיים, אלא בעיקר צעירים שבאו לבילוי בקולנוע עם פופקורן ו"קולה". שלט הסרט "עמק הזאבים - פלסטין" מוצב לצד פרסומת לקומדיות רומנטיות או סרטי אקשן אחרים - אך האולם בו מוצג הסרט מלא כמעט עד אפס מקום.

"עמק הזאבים - פלסטין" הוא אחד הסרטים היקרים ביותר שהופקו בטורקיה. הוא מתחיל באירועי משט  ה"מרמרה", כאשר החיילים הישראלים מצטיירים כרוצחים צמאי דם, שטווחים ללא הבחנה בנוסעי האניה.

הגיבור, "ג'יימס בונד" הטורקי אם תרצו, יוצא לנקום את מותם של בני ארצו על ה"מרמרה", ובדרך מחסל חיילים ישראלים ומשחרר אסירים פלסטינים מהכלא. הכל, באמצעות אפקטים מיוחדים רבים וסצינות על גבול האנטישמיות.

"ישראלים נרצחו - אנשים צחקו"

מפיצי הסרט בחרו במיוחד את מועד הבכורה באירופה - ה-27 בינואר, יום השואה הבינלאומי. בגרמניה הצליחו להימנע חגיגית דווקא במועד הסמלי, אך באוסטריה לעומת זאת הקהל הגיע באותו היום בהמוניו. "הקולנוע היה מלא רובו ככולו בטורקים", מספר שמואל לסטר, עיתונאי בווינה. "ברגעים שנרצחו ישראלים - אנשים צחקו".

שעה וחצי אחרי הסרט, יוצאים ממנו רק עם מסקנה אחת: הרעים הם החיילים הישראלים ואילו הטובים הם הטורקים.

מפיקי הסרט יכולים לרשום לעצמם הצלחה: בסוף השבוע הראשון שלו על המסכים הצליח "עמק הזאבים - פלסטין" לא רק למלא אולמות באירופה, אלא גם להעביר עוד ועוד תומכים לעמדה הטורקית האנטי-ישראלית. מי שמפסידה שוב היא ישראל, שלא מצליחה לתת מענה לתעמולה שהופכת לחלק מהמיינסטרים באירופה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק