הכנסת דחתה את הפרידה מהרמטכ"ל אשכנזי

הפרקליט הצבאי הראשי פנה הערב לפרקליטות המדינה בבקשה לחקור אם הפרסום התוקף את אשכנזי ובניהו, מהווה הוצאת לשון הרע והעלבת עובדי ציבור. מקורבי האלוף גלנט אמרו בתגובה כי גלנט מתנער לחלוטין מהפרסום, והמודעות לדברי המקורבים נעשו "לא לבקשתו ולא בהסכמתו". בתוך כך דחתה הכנסת את ישיבת הפרידה מהרמטכ"ל אשכנזי

פרשת הקרקעות של גלנט ממשיכה להסתעף: הפרקליט הצבאי הראשי האלוף אביחי מנדלבליט פנה היום למשנה לפרקליט המדינה, בבקשה לבחון האם קיימת עבירה פלילית במודעה שהתפרסמה הבוקר בעיתונים שכותרתה: "הפוטש בקריה הצליח (כנראה)".

המודעה שפורסמה בצורה אנונימית מייחסת, לטענת הפצ"ר, עבירות חמורות לרמטכ"ל גבי אשכנזי ולדובר צה"ל האלוף אבי בניהו - או למי מטעמם. לדבריו, מכיוון שהם הואשמו במודעה בקשירת קשר לסיכול החלטות הדרג המדיני, מדובר בעבירת לשון הרע.

מנדלבליט הוסיף כי הפרסום החריף בעיתונות הוא ניסיון לפגוע בשמם הטוב של קצינים בכירים בצה"ל, וגובלים בהעלבת עובד ציבור. עוד צוין כי דובר צה"ל אבי בניהו כלל לא היה מעורב בפרשת "מסמך גלנט" ועל פי החקירה שהתנהלה בנושא, הוא כלל לא ידע על קיומו.

בנוסף, הודיע היום יושב ראש ועדת החוץ והבטחון של הכנסת שאול מופז, כי נדחתה ישיבת הפרידה של הכנסת מהרמטכ"ל גבי אשכנזי שנקבעה להיערך מחר. טרם ברור אם בשל ההתפתחויות האחרונות בפרשת גלנט ייאלץ אשכנזי להאריך את שירותו, שאמור להסתיים ב-14 לפברואר.

גלנט: קביעות המבקר שגויות

בתוך כך, האלוף גלנט הגיע היום ללשכת היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, במטרה לשכנע אותו להגן על המינוי שלו לתפקיד הרמטכ"ל בפני בג"ץ. הפרקליטות סיימה את דיון בנושא ומחר יחד עם היועץ המשפטי לממשלה עליהם להכריע בפרשה.

גלנט נכנס למשרד היועץ המשפטי מלווה בעורך דינו ונכנס למקום בדלת צדדית. בין היתר, הוא העביר חומר לבדיקה וטען כי קביעות מבקר המדינה היו שגויות וכי הן לא מתיישבות עם ראיות שהציג בנושא.

במשך יותר משלוש שעות ישבו היום היועץ המשפטי לממשלה והפרקליט עם יועציהם. אנשי מחלקת הבג"צים בפרקליטות אמרו בתגובה שתפקידם לא למנות רמטכ"לים, אלא רק להחליט אם המינוי סביר או לא סביר.

"מזכיר תקופות חשוכות בהיסטוריה"

מקורבי האלוף גלנט אמרו בתגובה לפרסום המודעות, כי גלנט מתנער לחלוטין מהפרסום, והמודעות לדברי המקורבים נעשו "לא לבקשתו ולא בהסכמתו".

במודעה שהתפרסמה הבוקר בעיתונים נכתב: "הפוטש בקריה הצליח (כנראה). חבורת גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו הדמוקרטית של גלנט לרמטכ"ל. מבקר המדינה תאב הפרסום האישי, דחק עצמו לעסוק בנושא לאחר שהתחייב לא לעשות כן, וניפח טעות מנהלית מ-2003 לשקר גדול...ציד המכשפות באמצעות אמצעי התקשורת שחברו יחד לחסל את גלנט ממניעים זרים, מזכיר תקופות חשוכות בהיסטוריה".

על המודעה חתומים "אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית ומודאגים מה"פוטש" בקריה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק