יידויי אבנים ועימותים במזרח י-ם

יום שישי סוער במזרח ירושלים: צעירים ערבים ששבו מתפילות יום השישי בהר הבית החלו להתפרע וליידות אבנים במספר מוקדים במזרח העיר. הם ניסו להשליך בקבוק תבערה, יידו אבנים לעבר כוחות צה"ל, מג"ב ולעבר בתים של תושבים יהודים בשכונות ערביות

דיווח: צעיר נורה למוות בידי מתנחל. ארכיו (חדשות 2)

מהומות במזרח ירושלים: תפילות יום השישי בהר הבית הביאו איתם היום מספר התפרעויות אלימות במיוחד. צעירים שיצאו מהמסגדים התעתו עם כוחות צה"ל ומג"ב שהיו פרוסים במזרח ירושלים.

בראש אל עמוד ניסה צעיר ערבי ליידות בקבוק תבערה לעבר כוח מג"ב שהיה במקום. הבקבוק נפל מידיו וגרם לכוויות בידו. הוא פונה על ידי אמבולנס של הסהר האדום לקבלת טיפול רפואי. האירוע התרחש במהלך עימות של מספר צעירים עם כוחות הביטחון. העימותים כללו גם יידוי אבנים.

גם בשכונת סילוואן יידו מספר צעירים אבנים לעבר חיילים שהיו במקום. הכוחות פיזרו את המתגודדים באמצעות אמצעים שונים לפיזור הפגנות. באבו טור יידו תושבים ערבים אבנים לעבר בית של תושבים יהודים שמתגוררים בשכונה. לא נגרם נזק לאיש, אולם קטנוע שהיה במקום ניזוק ושמשת בית נופצה.

החרפה בעימותים בין המתנחלים לפלסטינים

תקרית קטלנית שנייה בתוך יומיים מסתיימת במותו של פלסטיני. מתנחלים שערכו סיור שגרתי באזור בת עין דיווחו על ירי שבוצע לעברם מכיוון הכפר חירבת ספא הסמוך לחברון. המתנחלים השיבו בירי, ממנו נהרג ככל הנראה תושב הכפר ואחר נפצע.

כוחות גדולים של משטרה וצבא הגיעו למקום ופתחו בבדיקה של האירוע, שמתרחש יממה לאחר מותו של צעיר בן 19 מהכפר ערק בורין שליד שכם. בצה"ל טרם אישרו את הידיעה, אך מסרו שקולות ירי נשמעו מהאזור. מהמשטרה נמסר דיווח שהתקבל מהפלסטינים אודות "נער שנורה על ידי מספר יהודים סמוך לכפר בית עומאר". בשעות הצהריים עוכבו 20 מתנחלים והועברו לתחנת עציון לגביית עדות.

מצלמות אבטחה של הצבא תיעדו את האירוע הקטלני אתמול, והקלטות הועברו לחקירת המשטרה שבודקת את האירוע. מבדיקה ראשונית עולה כי הצעיר נורה אתמול בשעות הצהריים למוות בידי מתנחל. מחקירה ראשונית עולה כי המתנחל פעל מתוך הגנה עצמית. לטענת הפלסטינים, אחד המתנחלים מהר ברכה פתח בירי לעברו של הצעיר עאדי מאהר קאדוס, בזמן שזה ירד לעבר שטח חקלאי הסמוך לכפר. מהחקירה עולה כי היורה הותקף באבנים על ידי מספר פלסטינים וירה על אחד מהם עם נשקו האישי.

כתוצאה מהירי, כך מדווחים הפלסטינים, נפגע קאדוס בידו ובחזו. הוא פונה לבית החולים רפידיה בשכם, שם מת זמן קצר לאחר מכן מפצעיו. לאחר האירוע התפתחו במקום הפרות סדר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק