תוך יומיים: הרוג פלסטיני שני בעימות עם מתנחלים

יממה לאחר התקרית שבה נהרג צעיר פלסטיני במהלך עימותים עם מתנחלים ליד הר ברכה, שוב עימות קטלני: מתנחלים שערכו סיור באזור בת עין, דיווחו על קולות ירי שנשמעו מכיוון כפר חירבת ספא. המתנחלים השיבו באש, ממנה נהרג כנראה פלסטיני ואחר נפצע. כוחות משטרה וצבא הגיעו למקום. 20 מתנחלים עוכבו לחקירה

דיווח: צעיר נורה למוות בידי מתנחל. ארכיו (חדשות 2)

החרפה בעימותים בין המתנחלים לפלסטינים: תקרית קטלנית שנייה בתוך יומיים מסתיימת במותו של פלסטיני. מתנחלים שערכו סיור שגרתי באזור בת עין דיווחו על ירי שבוצע לעברם מכיוון הכפר חירבת ספא הסמוך לחברון. המתנחלים השיבו בירי, ממנו נהרג ככל הנראה תושב הכפר ואחר נפצע.

כוחות גדולים של משטרה וצבא הגיעו למקום ופתחו בבדיקה של האירוע, שמתרחש יממה לאחר מותו של צעיר בן 19 מהכפר ערק בורין שליד שכם. בצה"ל טרם אישרו את הידיעה, אך מסרו שקולות ירי נשמעו מהאזור. מהמשטרה נמסר דיווח שהתקבל מהפלסטינים אודות "נער שנורה על ידי מספר יהודים סמוך לכפר בית עומאר". בשעות הצהריים עוכבו 20 מתנחלים והועברו לתחנת עציון לגביית עדות.

מצלמות אבטחה של הצבא תיעדו את האירוע הקטלני אתמול, והקלטות הועברו לחקירת המשטרה שבודקת את האירוע. מבדיקה ראשונית עולה כי הצעיר נורה אתמול בשעות הצהריים למוות בידי מתנחל. מחקירה ראשונית עולה כי המתנחל פעל מתוך הגנה עצמית. לטענת הפלסטינים, אחד המתנחלים מהר ברכה פתח בירי לעברו של הצעיר עאדי מאהר קאדוס, בזמן שזה ירד לעבר שטח חקלאי הסמוך לכפר. מהחקירה עולה כי היורה הותקף באבנים על ידי מספר פלסטינים וירה על אחד מהם עם נשקו האישי.

כתוצאה מהירי, כך מדווחים הפלסטינים, נפגע קאדוס בידו ובחזו. הוא פונה לבית החולים רפידיה בשכם, שם מת זמן קצר לאחר מכן מפצעיו. לאחר האירוע התפתחו במקום הפרות סדר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק