מבקר המדינה העביר חוות דעת בנושא פרשת גלנט

דוח ובו ממצאי השימוע שעבר יואב גלנט במשרד מבקר המדינה הועבר לחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה. הדוח אמנם לא עוסק בשאלת מינויו של גלנט לרמטכ"ל, אבל ככל הנראה מותח ביקורת על התנהלותו בפרשת סיפוח הקרקעות. הביקורת אינה אישית

ממצאי השימוע שעבר בתחילת השבוע הרמטכ"ל המיועד האלוף יואב גלנט הועברו הערב למשרדו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

מכיוון שהמסמכים חסויים, קשה לקבוע האם המסקנות מקרבות או מרחיקות את גלנט מכיסא הרמטכ"ל, עליו הוא צפוי להתיישב בעוד שלושה שבועות. המבקר לינדנשטראוס לא קובע חד משמעית האם האלוף גלנט ראוי לשמש כרמטכ"ל או לא.

במסמכי הבדיקה ישנה ביקורת, אולי על התנהלות מנהלית לא ראויה, אבל אין ביקורת אישית. למשרדו של היועץ המשפטי ויינשטיין הוגשו שני חלקי הבדיקה: האחד, בן 7 עמודים, שמכסה את החלק העובדתי של הפרשה והשני, בן 20 עמודים, שמתואר כ"רגיש וחסוי", ומגולל את הפרשה מראשיתה.

"במהלך ביצוע הבדיקה נפגשו עובדי המשרד עם כ-30 איש שיש להם נגיעה ישירה ועקיפה לנושא ונאספו אלפי מסמכים (יותר מ-15 קלסרים)", נמסר הערב ממשרד המבקר. "משרד מבקר המדינה בדק את הנושא במהירות שיא - כחמישה שבועות. הערב הועברו כל חומרי הבדיקה של המבקר ליועץ המשפטי לממשלה להמשך טיפולו כלפי בית המשפט העליון". 

בצמוד ל"מצודת יואב" - בית לבנו

בצמוד לנחלתו של גלנט במושב עמיקם, במרכזה נמצא הבית שזכה לכינוי "מצודת יואב", נמצא בית נוסף שנמצא בבעלות גלנט ורשום על שם בנו - כך נחשף בעיתון ידיעות אחרונות בתחילת השבוע

בצילומי האוויר של השטח במושב ניתן לראות היטב כי הבית הנוסף נמצא ממש בקצה הנחלה המשפחתית, ולמעשה מגדיל אותה. מקורבי גלנט הסבירו כי "זו חלקת 'בנים ממשיכים' במושב שניתנה לגלנט בהגרלה יחד עם כל שאר בעלי הנחלות, כפי שמתקיים בכל מושב אחר בישראל".

הבית נבנה כשבנו של גלנט היה בן 10 בלבד, והוא רשום כאמור על שמו. הבן כיום משרת בצבא, והבית מושכר. מירון חומש, בכיר לשעבר במנהל מקרקעי ישראל, אמר לעיתון כי "אין מצב חוקי במדינת ישראל שנכסי נדל"ן יהיו רשומים בטאבו או במנהל על שם קטין בצורה חוקית. חוץ מזה, מגרשי ההרחבה מוענקים בהגרלה - ואיך קרה שדווקא הוא קיבל את השטח שלו בדיוק ליד הנחלה, ובצמוד לבית?".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

האלוף גלנט העיד 4 שעות בפני המבקר

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה

בג"ץ: ניתן להמשיך במינוי גלנט

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים