מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס צפוי למתוח ביקורת על גלנט

דוח ובו ממצאי השימוע שעבר יואב גלנט במשרד מבקר המדינה יועברו הבוקר לחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה. הדוח אמנם לא עוסק בשאלת מינויו של גלנט לרמטכ"ל, אבל בהחלט מותח ביקורת על התנהלותו בפרשת סיפוח הקרקעות

יואב גלנט, אתמול ביציאה ממשרד המבקר (חדשות 2)

ממצאי השימוע שעבר בתחילת השבוע הרמטכ"ל המיועד האלוף יואב גלנט צפויים להגיע היום למשרדו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי בדוח צפוי מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס למתוח ביקורת על התנהלותו של גלנט בפרשת הקרקעות שבבעלותו במושב עמיקם.

למרות הביקורת, לינדנשטראוס אינו מתכוון על פי ההערכות להביע דעה בשאלה האם ראוי גלנט לכהן כרמטכ"ל, אבל הוא בהחלט מתכוון להביע כעס מסוים על חריגות הבנייה שבביתו. במשרד המבקר צפויים להכריע כי גלנט לא סיפח את הקרקעות בכוונה תחילה, אבל ידגישו כי גלנט התנהל שלא כשורה במספר מקרים - ולא במקרה בודד.

בצמוד ל"מצודת יואב" - בית לבנו

בצמוד לנחלתו של גלנט במושב עמיקם, במרכזה נמצא הבית שזכה לכינוי "מצודת יואב", נמצא בית נוסף שנמצא בבעלות גלנט ורשום על שם בנו - כך נחשף בעיתון ידיעות אחרונות בתחילת השבוע

בצילומי האוויר של השטח במושב ניתן לראות היטב כי הבית הנוסף נמצא ממש בקצה הנחלה המשפחתית, ולמעשה מגדיל אותה. מקורבי גלנט הסבירו כי "זו חלקת 'בנים ממשיכים' במושב שניתנה לגלנט בהגרלה יחד עם כל שאר בעלי הנחלות, כפי שמתקיים בכל מושב אחר בישראל".

הבית נבנה כשבנו של גלנט היה בן 10 בלבד, והוא רשום כאמור על שמו. הבן כיום משרת בצבא, והבית מושכר. מירון חומש, בכיר לשעבר במנהל מקרקעי ישראל, אמר לעיתון כי "אין מצב חוקי במדינת ישראל שנכסי נדל"ן יהיו רשומים בטאבו או במנהל על שם קטין בצורה חוקית. חוץ מזה, מגרשי ההרחבה מוענקים בהגרלה - ואיך קרה שדווקא הוא קיבל את השטח שלו בדיוק ליד הנחלה, ובצמוד לבית?".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

האלוף גלנט העיד 4 שעות בפני המבקר

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה

בג"ץ: ניתן להמשיך במינוי גלנט

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים