לצד "מצודת יואב": בית נוסף לגלנט

שאלות נוספות עולות הבוקר באשר לפרשת הקרקעות של יואב גלנט במושב עמיקם. מתברר שכשבנו היה בן 10 בלבד, בנה גלנט על שמו בית בצמוד לנחלת המשפחה. על פי הדיווח ב"ידיעות אחרונות", הנחלה של הבן הגיעה במסגרת "חלקת בנים ממשיכים" - אך לא ברור כיצד מכל הנחלות במושב, הגריל גלנט דווקא את זו שצמודה לנחלתו שלו

האלוף יואב גלנט הולך ומסתבך? בצמוד לנחלתו של גלנט במושב עמיקם, במרכזה נמצא הבית שזכה לכינוי "מצודת יואב", נמצא בית נוסף שנמצא בבעלות גלנט ורשום על שם בנו - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

בצילומי האוויר של השטח במושב ניתן לראות היטב כי הבית הנוסף נמצא ממש בקצה הנחלה המשפחתית, ולמעשה מגדיל אותה. מקורבי גלנט הסבירו כי "זו חלקת 'בנים ממשיכים' במושב שניתנה לגלנט בהגרלה יחד עם כל שאר בעלי הנחלות, כפי שמתקיים בכל מושב אחר בישראל".

הבית נבנה כשבנו של גלנט היה בן 10 בלבד, והוא רשום כאמור על שמו. הבן כיום משרת בצבא, והבית מושכר. מירון חומש, בכיר לשעבר במנהל מקרקעי ישראל, אמר לעיתון כי "אין מצב חוקי במדינת ישראל שנכסי נדל"ן יהיו רשומים בטאבו או במנהל על שם קטין בצורה חוקית. חוץ מזה, מגרשי ההרחבה מוענקים בהגרלה - ואיך קרה שדווקא הוא קיבל את השטח שלו בדיוק ליד הנחלה, ובצמוד לבית?".

אתמול: עדות של 4 שעות בפני המבקר

אתמול התייצב האלוף יואב גלנט בלשכת מבקר המדינה לשימוע בסוגיית הקרקעות שבנחלתו. גלנט מסר את גרסתו בפני מיכה לינדנשטראוס במשך כארבע שעות ובסיום העדות סירב למסור תגובה.

מקורביו סירבו להתייחס לפרטים אך אמרו כי הוא השיב על כל השאלות. "כעת הדבר אינו בידיים שלנו, זה עובר מרכילאים למקצוענים".

תשובותיו של גלנט יכריעו את תוצאות חקירתו של המבקר לינדנשטראוס, שמסקנותיו יועברו עד סוף השבוע ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שיחליט אם יוכל להגן על גלנט בבג"ץ בדיון בעתירה נגד התנהלותו במושבו והטענות בגין השתלטות לכאורה על קרקעות ציבוריות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

האלוף גלנט העיד 4 שעות בפני המבקר

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה

בג"ץ: ניתן להמשיך במינוי גלנט

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים