זועבי: לא חקרו את הפשע הישראלי

ח"כ חנין זועבי דוחה את מסקנות דוח ועדת טירקל שמנקה את ישראל מאירועי המשט. "הוועדה לא חקרה את הפשע הישראלי העיקרי שהייתה אמורה לחקור", מאשימה מי שהייתה על סיפון המרמרה ובטוחה: "הוועדה לא יכולה לשכנע את העולם כי ישראל אינה מפירה סדרתית של החוק הבינלאומי". האזינו לריאיון עמה

"מי שמצדיק את המצור ואת ההרג האיטי של מיליון וחצי תושבים פלסטינים, לא פלא שיצדיק מתקפה ברוטאלית על משט החירות והרג תשעה פעילים פוליטיים" - כך אומרת ח"כ חנין זועבי (בל"ד) בתגובה לדוח ועדת טירקל לחקר אירועי המשט לעזה.

לדברי ח"כ זועבי, שהייתה על סיפון המרמרה בעת ההתכתשות בלב ים, "הוועדה ביססה את 'ממצאיה' על עדותו של הדרג המדיני והצבאי שקיבלו את ההחלטה לתקוף ולהרוג".

"מדובר בוועדה ישראלית עם סמכויות מאוד מצומצמות, שבמינויה, בהרכבה ובהתנהלותה התעלמה באופן מוחלט מהסוגיה הרגישה שעוררה את כל הצורך בחקירה, והיא הריגת תשעת פעילים פוליטיים שהיו על הספינה", מאשימה ח"כ זועבי.

המטרה: לטרפד את דרישת טורקיה

"חוץ מהדרג המדיני שקיבל את ההחלטה לתקוף, הוועדה זימנה את ראש ועדת המעקב ואת ראש התנועה האסלאמית שלא ראו כלום בעת ההתקפה, והיא במודע ובמתכוון לא זימנה את האזרחית והעדה היחידה שראתה מה שהתרחש מחשש כי עדותה "תיפגע" בהרמוניה של הדו"ח, ותיאלץ את הועדה להתמודד עם השקרים שהיא גבתה".

עוד היא מלינה כי דוח טירקל נערך בשביל "לטרפד את דרישתה של טורקיה ושל האו"ם לדוח חקירה בינלאומי שהיה אמור לתחקר את הדרג המדיני, הצבאי, את החיילים שהשתתפו במתקפה ובהרג, ואת פעילי המשט, ורק ע"י כך אפשר להציג עובדות ביושר ובאמינות".

"התנהלות הוועדה", כך אומרת זועבי, "מעידה על היותה במה פתוחה לפרופגנדה גסה, שכן היא העניקה לדרג המדיני והצבאי לנאום ללא הפרעה במשך מרבית הדיונים ללא הפרעה וללא ערעור".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק