חברון: שני פלסטינים פרצו מחסום צה"לי - ונורו

כלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי שני פועלים כבני 20 נורו הבוקר במחסום שהוצב סמוך לחברון, לאחר שניסו לפרוץ את המחסום ברכב. עדי ראייה דיווחו שהשניים התקדמו במהירות לעבר המחסום ולא שעו לקריאות החיילים לעצור. החיילים פתחו באש לעבר השניים, שעל פי הדיווחים נפצעו בינוני ופונו למרפאה מקומית בחברון

חיילים במחסום. צילום ארכיון (רויטרס)

כלי התקשורת הפלסטיניים מדווחים הבוקר כי שני פועלים פלסטינים נפצעו מאש כוחות צה"ל מדרום לחברון. על פי הדיווחים, חיילי צה"ל פתחו באש לעבר שני הפועלים, חוסאם מוחמד אל-קמרי וכארם ג'מיל סמאמרה, בשנות ה-20 לחייהם, ופצעו אותם באורח בינוני.

השניים פונו לקבלת טיפול במרפאה המקומית בעיירה א-זהרייה בגדה המערבית. בצה"ל בודקים את הדיווחים. לדברי גורמים בצה"ל, השניים הגיעו ברכב לנקודת ביקורת סמוך לדהרייא בדרום הר חברון, שבה הוצב מחסום, והתקדמו במהירות כשהם מתעלמים מהקריאות לעצור.

עדי ראייה דיווחו שהרכב פרץ את המחסום, והחיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד, שבסופו ירו לעבר יושבי המכונית. כתוצאה מהירי השניים נפצעו, אולם רמת הפגיעה אינה ברורה.

הרקע לאירוע עדיין אינו ברור, אולם בצה"ל בודקים אפשרות שמדובר בניסיון חטיפת חייל שנכשל. אפשרות אחרת היא שמדובר בגנבי רכב שניסו להימנע ממעצר, זאת כיוון שמחסום דהרייה הוא נקודת מעבר מרכזית לגנבי רכב.

ביום חמישי האחרון נהרג פלסטיני שניסה על פי החשד לתקוף חיילים סמוך למבוא דותן, דרומית מערבית לג'נין. מהתחקיר הראשוני עולה, כי המחבל התקרב לעמדת שמירה של חיילי חטיבת כפיר, שם פתח באש. החיילים זיהו את מקור האש וירו לעברו, והוא נהרג. לא נגרם כל נזק לצה"ל ואף חייל לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק