פרשת הקרקעות של גלנט: השבוע יועברו המסקנות ליועץ המשפטי לממשלה

בעוד כשלושה שבועות אמור האלוף יואב גלנט להיכנס ללשכת הרמטכ"ל, אבל עד אז עליו להתגבר על מכשול העתירות שהוגשו נגדו בגין סיפוח שטחים לביתו שמושב עמיקם. היום יגיע האלוף ללשכתו של מבקר המדינה למסור את גרסתו, וכבר בימים הקרובים יעביר המבקר את ממצאיו ליועץ המשפטי לממשלה שיקבע אם יש מניעה שגלנט ישמש כרמטכ"ל

נמשכת הסערה סביב פרשת הקרקעות של הרמטכ"ל המיועד יואב גלנט: שלושה שבועות לפני כניסתו ללשכת הרמטכ"ל, צפוי להגיע האלוף גלנט היום אחרי הצהריים לשימוע אצל מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, שם ימסור את גרסתו בנוגע לפרשה. לאחר השימוע, אמור להשלים המבקר תוך ימים ספורים את החקירה, ויעבור את ממצאיה להכרעתו של היועץ המשפטי לממשלה.

בשבוע שעבר הגישו פרקליטיו של גלנט למבקר המדינה את תשובותיו לטענות נגדו. עיקר ההסברים מצד פרקליטיו של גלנט מתמקדות בשלוש נקודות עיקריות: רכישת הנחלה התבצעה בעת ששירת כסא"ל לא מוכר, לכן לא הגיוני שקיבל "טיפול מיוחד" בבקשותיו בנושא הנחלה.

אי דיוקים של רשויות ומפות שונות

הטענה השנייה מתייחסת לכך שרבים מתושבי עמיקם קיבלו שטחי עיבוד לפניו, ולכן לא מדובר במשהו שניתן לו באופן מיוחד. הטענה השלישית נוגעת להתנהגותו של גלנט מול הרשויות. פרקליטיו מציינים כי לא שיקר לאיש ובוודאי שלא לבג"ץ. הסתירות לכאורה נובעות מאי דיוקים של רשויות ומפות שונות.

הפרשה נסובה סביב שטח שגובל בנחלה וסופח לכאורה באופן לא חוקי לשטח המגרש של משפחת גלנט. בנוסף לשטח הזה, יש שני שבילים שנסללו לכאורה מהכניסה האחורית לבית אל הכבישים המקיפים. אחד מהם כונה "שביל המילוט", שצה"ל טען בדיעבד כי נדרש לצורכי חירום. אותו שביל גישה והשטח הסמוך לבית, הם אלה שבבסיס הטענה לפיה גלנט שיקר לכאורה וסיפח שטחים בניגוד לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה

בג"ץ: ניתן להמשיך במינוי גלנט

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים

גלנט יוזמן לבירור במשרד המבקר