חיזבאללה חוגג: "עידן חדש בלבנון, סוף למזימות ישראל וארה"ב"

דריכות בישראל באשר לאפשרות שתוקם "ממשלת אירן-חיזבאללה" בלבנון: לאחר הצטרפותו של מנהיג הדרוזים לחיזבאללה, מדגישים בארגון: מתקרבים אט-אט להגשמת מטרותינו במדינה. השר שלום: "ערוכים לכל התפתחות"

בזמן שבישראל גובר החשש מפני הקמתה של ממשלת בובות אירנית בהנהגת חיזבאללה בלבנון, בארגון השיעי בדרום המדינה מבשרים כי חלה התקדמות משמעותית לעבר המטרה הנכספת: השגת הרוב הנדרש להקמת ממשלה במדינה.

"לבנון נכנסה לעידן חדש, במסגרתו תגן ההתנגדות על כבודה", הצהיר היום בכיר חיזבאללה, נביל קאווק, לאחר הודעתו אמש של מנהיג העדה הדרוזית בלבנון ווליד ג'ונבלאט, כי החליט לחבור לחיזבאללה בהתייעצויות על הרכבתה של הממשלה הבאה. "מעתה נתמודד עם הכיבוש הפוליטי והתקשורתי שמובילות ארצות הברית וגרורותיה".

"ארה"ב תישאר חלשה בכל הקשור ללבנון"

"אנו מתקרבים עוד ועוד לעבר הפלת כל המטרות האמריקניות והישראליות", הצהיר קאווק. "ארצות הברית יכולה להיות חזקה בניו יורק ובהאג, ולפרסם החלטות ואישום כמה שהיא רוצה. אבל היא תישאר חלשה בכל הקשור לתוך לבנון. לא נאפשר לה להפוך את לבנון לזירת הניצחון שלה".

מוקדם יותר היום הביע המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, חשש כי מהלכו של ג'ונבלאט יוצר סכנה ממשית להקמתה של "ממשלה אירנית" בגבול הצפון. ""אין מדובר עוד בארגון טרור שפועל בהשראה איראנית ובתמיכתה, אלא בממשלה ריבונית של ממש", אמר שלום. "נהיה ערוכים לכל התפתחות עתידית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר בלבנון - סיקור מיוחד:

"אירן תואשם בחיסול חרירי"

חיזבאללה הפיל את ממשלת לבנון

שמות כל החשודים בחיסול

רפיק אל-חרירי: המיליארדר שהפך לראש ממשלה

פותחים יומן: כך התנהלה חקירת חיסולו של חרירי