קרקע המריבה: כך נראית אחוזת גלנט

פרקליטיו של האלוף הגישו תשובותיהם למבקר המדינה בהם הם טוענים כי גלנט לא זכה ליחס מועדף וקיבל קרקעות בדומה לחברים אחרים במושב. גלנט עצמו מבקש להבהיר: "לא שיקרתי, ודאי לא לבג"ץ. במקביל מתפרסמות תמונות הנחלה השנויה במחלוקת

אחר הצהריים הגישו פרקליטיו של גלנט למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס את תשובותיו לטענות נגדו. מקורביו אומרים כי "עושים ניצול ציני של פרשה מפותלת כדי לסכל ולפגוע את מינויו של הרמטכ"ל הנבחר".

עיקר ההסברים מצד פרקליטיו של גלנט, שהוגשו גם למבקר המדינה, מתמקדות בשלוש נקודות עיקריות: רכישת הנחלה התבצעה בעת ששירת כסא"ל לא מוכר, לכן לא הגיוני שקיבל "טיפול מיוחד" בבקשותיו בנושא הנחלה.

הטענה השנייה מתייחסת לכך שרבים מתושבי עמיקם קיבלו שטחי עיבוד לפניו, ולכן לא מדובר במשהו שניתן לו באופן מיוחד. הטענה השלישית נוגעת להתנהגותו של גלנט מול הרשויות. פרקליטיו מציינים כי לא שיקר לאיש ובוודאי שלא לבג"ץ. הסתירות לכאורה נובעות מאי דיוקים של רשויות ומפות שונות.

השטחים שבמרכז הפרשה

תמונות שפורסמו היום במהדורה המרכזית חושפות את בית משפחת גלנט במושב עמיקם: התמונות מראות בית שטובל בהרבה ירק ומוקף בשדות חקלאיים.

הוויכוח הגדול הוא כידוע על שטח שגובל בנחלה וסופח לכאורה באופן לא חוקי לשטח המגרש של משפחת גלנט. בנוסף לשטח הזה, יש שני שבילים שנסללו לכאורה מהכניסה האחורית לבית אל הכבישים המקיפים. אחד מהם כונה "שביל המילוט", שצה"ל טען בדיעבד כי נדרש לצורכי חירום. אותו שביל גישה והשטח הסמוך לבית, הם אלה שבבסיס הטענה לפיה גלנט שיקר לכאורה וסיפח שטחים בניגוד לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה

בג"ץ: ניתן להמשיך במינוי גלנט

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים

גלנט יוזמן לבירור במשרד המבקר