חברתו לשעבר של ניב אסרף: "תומכת בו אבל לא במה שעשה"

האקסית של ניב אסרף, הצעיר שהקפיץ מדינה שלמה על הרגליים, אמרה בשיחה עם חדשות 2 כי היא מתנצלת על הנזק הרב שנגרם בעקבות מעשיו. לדבריה, היא התריעה בפני המשטרה כי כלל לא נחטף. האם הרקע לאירוע הוא המשבר ביחסיהם? "לפי דעתי המקרה לא קשור לפרידה שלנו", טענה

"תומכת בו". אסרף בעת הארכת מעצרו (פלאש 90 הדס פארוש)

החטיפה שלא הייתה: המשטרה ממשיכה בחקירתו של ניב אסרף, הצעיר שהקפיץ מדינה שלמה שחששה כי נחטף ליד חברון - ונמצא לאחר שעות רבות של חיפושים ודאגה. חברתו לשעבר של אסרף, שנטען בחקירה כי אסרף ביים את חטיפתו על מנת להרשים אותה לאחר פרידתם, אמרה הבוקר (ראשון) בשיחה לחדשות 2 כי היא "ממשיכה לתמוך בו למרות הטעות שעשה". למרות שטען תחילה כי ההתחזות לנעדר נבעה מהפרידה, בחקירתו אמר אסרף כי ביצע את המעשה מפני שהסתבך עם גורמי פשיעה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברתו לשעבר של אסרף הכחישה והבהירה בתוקף את מעורבותה בפרשה: "דיברתי איתו ערב לפני המקרה, אבל לא היה שם שום סימן שנראה לי חשוב", היא מתארת. "מאז לא שמעתי ממנו ואני לא יודעת מה אגיד לו כשאראה אותו. לפי דעתי המקרה לא קשור לפרידה שלנו".

מעצרם של אסרף וחברו, ערן נגר בן ה-22 המשרת בצבא כנגד, הוארך בארבעה ימים לצורך החקירה. נגר הודה כי השניים ביימו את החטיפה - והם צפויים להתייצב מחר שוב לדיון בהארכת מעצרם. לדבריה של הצעירה, למרות שאינה יודעת מה היו סיבותיו של אסרף, היא התריעה בפני המשטרה כי החטיפה איננה אמיתית.

"המשטרה יודעת בדיוק מה אמרתי", סיפרה והוסיפה כי היא מבינה את הכעס הציבורי על המעשה. "אני רוצה למסור לכל החיילים שאני מצטערת ואני מבינה אותם - גם אני חיילת, אבל כל הכבוד על הרצון שלהם ויפה שכולם התייצבו שם ועשו את כל מה שהם יכולים", הוסיפה הצעירה.

כוחות הביטחון מחפשים אחר אסרף (משה בוטביה, סוכנות תצפית)

המשטרה: נזק של מיליוני שקלים

אסרף נמצא בלילה שבין חמישי לשישי בקריית ארבע כשהוא בריא ושלם. לאחר פעילות חקירה מאומצת של משטרת ישראל, כוחות השב"כ וצה"ל, הוא אותר בוואדי בקריית ארבע כשברשותו קופסאות שימורים ושק שינה - כשמונה שעות לאחר תחילת החיפושים.

במשטרה מעריכים שהנזק הכלכלי מהאירוע עומד על מיליוני שקלים, מכיוון שהופעלו כל האמצעים לאיתורו של אסרף. "2,000-3,000 חיילים עברו מבית לבית וכיתרו את האזור" אמר התובע מטעם המשטרה. "צריך להביא אותם לדין על בזבוז כספי הציבור: מסוקי צה"ל, שב"כ ומשטרה - עשרות מיליוני שקלים שהלכו לטמיון משעה שלוש בצהריים ועד אחת בלילה".

שמואל אסרף, אביו של ניב (חדשות 2)


שמואל אסרף, אביו של ניב, הגיב שלשום לראשונה על הפרשה בריאיון לחדשות 2 ואמר כי "התחושה היא קצת הקלה, למרות שעברנו יום לא רגיל. אני רוצה להודות לכל כוחות הביטחון ולצבא, לכולם על מה שהם עשו, ועכשיו צריך ללכת לטפל בילד".

"הוא היה כנראה בלי תקשורת, הוא לא הבין, הוא כנראה ציפה למשהו קטן ולא גדול, נראה לי מוזר כל הסיפור הזה", הוסיף האב שמואל, שאישר כי אסרף בן ה-22 נפרד מהחברה שלו בימים האחרונים. "ניב זה ילד שנותן מעצמו הכל וברגע שהוא לא מקבל אז כנראה לא קיבל בחזרה". האב הדגיש כי מוקדם בשלב זה לקבוע האם זה הגורם לאירוע: "נדבר איתו ונראה, אני לא רוצה סתם לזרוק מילים".

האב טען כי לא ידע על ההחלטה לבדות את החטיפה, על רקע רצונו של ניב לחזור לחברתו ממנה נפרד לפני מספר ימים: "זה לא סיפור שידענו עליו. זה הכל עדיין בחקירה. עוד לא ראיתי את הילד, אנחנו נדבר איתו. לא ידענו כלום, הוא לא שיתף אותנו בשום דבר".

"אני מבין את הכעס של כולם, אני גם יוצא צבא, הייתי 30 שנה בצבא. אני באמת מצטער על כל מה שהוא עשה, אני מבקש סליחה ממני ומכל המשפחה שלי על מה שהיה, אני מבין את הכעס", הדגיש האב. "אני מבין כל אחד שהוא כועס וצודק בכעס שלו, ניב בלי תקשורת שעות ארוכות ולא הבין שזה מה שקרה עד שחבר שלו פתח את הפה וגילה איפה הוא".