הנעדר אותר, החטיפה התגלתה כמתיחה

משאבים רבים הושקעו בחיפושים אחר ניב אסרף, שהיה חשש לגביו כי נחטף. לבסוף אותר הצעיר בקרית ארבע כשהוא בריא ושלם. מחקירה ראשונית עולה כי אסרף בדה את הסיפור, ככל הנראה על רקע רומנטי בעקבות פרידה שחווה. המשך הטיפול בפרשה הועבר למשטרה, שהודיעה כי תמצה את הדין עם הצעירים

החטיפה שלא הייתה: ניב אסרף, הצעיר מבאר שבע שהוגדר כנעדר מאז שעות אחר הצהריים אמש (חמישי), נמצא במהלך הלילה בקריית ארבע כשהוא בריא ושלם. לאחר פעילות חקירה מאומצת של משטרת ישראל, כוחות השב"כ וצה"ל, אותר אסרף בוואדי בקריית ארבע כשברשותו קופסאות שימורים ושק שינה - כשמונה שעות לאחר תחילת החיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי אסרף וחבריו ביימו חטיפה בעקבות פרידה שחווה הצעיר לאחרונה, כחלק מניסיון להביא לחידוש מערכת היחסים בין אסרף לבת זוגו לשעבר. ממשטרת ישראל נמסר כי היא רואה את מעשה הקונדס בחומרה, וכי בזבוז המשאבים וטרטור כלל מערכות הביטחון בשל אירוע כוזב הינו אירוע הנתפס באופן החמור ביותר, במיוחד על רקע המציאות הביטחונית.

חברו של הצעיר, שסייע לאסרף בביום החטיפה, נחקר אתמול במשך שעות ארוכות על ידי כוחות הביטחון, שהעלו ספקות לגבי אמינות דיווחיו. לבסוף נשבר החבר, המשרת כנגד בקבע, ומסר לחוקריו את מקום המסתור של אסרף שנלקח לחקירה. הטיפול באירוע הועבר לידי משטרת ישראל, שהודיעה כי תפעל במטרה למצות את הדין עם הצעירים."קיבלנו הודעה שניב נמצא והכל בסדר. אנו שמחים שהסיפור נגמר בשלום" אמר מאיר, בן דודו של ניב אסרף, בריאיון ל"החדשות הלילה". בתגובה לשאלה מה הוביל את בן דודו לביים חטיפה אמר מאיר: "לא דיברנו עם ניב ואין לנו תשובות. לא קיבלנו מידע בנושא מאף גורם מוסמך - אנו רוצים לראות את ניב בבית כמה שיותר מהר".

אסרף השתחרר רק לפני כשנה משירות במג"ב - שירות שהעביר באותה גזרה בה ביים את החטיפה, ושאותה הוא מכיר היטב. הוא האח השני מבין ארבעה אחים. אתמול (חמישי) היה אמור להתחיל עבודה חדשה בקרן קיימת לישראל.

במקום להגיע למקום עבודתו החדש, הודיע אתמול בבוקר ניב למשפחתו על כוונתו לנסוע לתפילה במערת המכפלה בחברון, יחד עם חבר נוסף. לאחר מספר שעות דיווח חברו כי השניים עצרו את רכבם בין קריית ארבע לכפר הפלסטיני בית ענון, ומאז נעלמו כביכול עקבותיו של אסרף.

הפוסט שרמז על התכנית: "רק כשמאבדים משהו, מבינים כמה הוא חשוב"

פחות מיממה לפני שביים בעזרת חבריו את היעלמותו העלה אסרף פוסט מצמרר לעמוד הפייסבוק שלו בו כתב: "למה רק שמאבדים משהו, מבינים כמה הוא היה חשוב לכם, כמה הוא היה חלק בלתי נפרד מכם".

"במבט לאחור אתם מבינים שאם חונקים פרח הוא בסוף ימות לכם בין הידיים", כתב. "אומרים שלומדים מטעויות ומי שאמר את זה צדק, רק הוא שכח לציין שאחרי הטעות מישהו צריך לתת לכם הזדמנות שנייה".חבריו של ניב הגיבו לפוסט לאחר שנודע דבר היעדרותו והתקשו להאמין שהמילים שכתב הפכו למציאות: "אני לא מאמינה, זה לא יכול להיות אמיתי", כתבה אחת מחברותיו. "ניב, זה לא מצחיק. 1 באפריל עבר", כתבה אחרת בתגובה למקרה, שהתגלה לבסוף כבדיה.

בני משפחת אסרף התכנסו בביתם מרגע פרסום המקרה וסירבו כל העת להאמין כי ניב נעדר. נציגים של כוחות הביטחון תיחקרו כל העת את ההורים, בניסיון לדלות פרטים על הנסיבות שהובילו להיעדרו.