מפקדו של נדב ז"ל התפטר מתפקידו

"זן נדיר של מפקדים": רס"ן אלעד פרץ, סמג"ד 202 בצנחנים ומי שהיה מפקד האירוע בו נהרג סמ"ר נדב רוטנברג, הודיע למפקד חטיבת הצנחנים כי הוא מבקש לסיים את תפקידו. הדבר מעיד, ככל הנראה, על כך שטעות אנוש היא שגרמה למוות לצד תקלה טכנית. הסמג"ד שביקש להתפטר הוא קצין מוערך ובנו של הרב הצבאי הראשי

לוקח אחריות: סגן מפקד הגדוד שפיקד על האירוע בו נהרג סמ"ר נדב רוטנברג הודיע למח"ט הצנחנים כי הוא מבקש לסיים את תפקידו. הדבר מחזק את ההערכה שהסיבה לאירוע, בו נפגעו חיילים מאש חבריהם, היא טעות אנוש לצד תקלה טכנית.

רס"ן אלעד פרץ, בנו של הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ, פיקד באותו הערב על הגזרה בה התרחש האירוע. מאז, מספרים חבריו, הוא הסתובב "עם הראש באדמה". לאחר 10 ימים הוא החליט לעשות מעשה וכתב מכתב למפקד חטיבת הצנחנים, אל"מ אהרון חליוה, ובו הודיע כי הוא לוקח אחריות על האירוע הטרגי ומבקש לסיים את תפקידו.

מדובר בקצין מוערך שפיקד על הגזרה במספר אירועים בעבר, אולם נראה שהאירוע האחרון לא נתן לו מנוח. התחקיר הרשמי של צה"ל מצא כי מותו של סמ"ר רוטנברג נגרם כתוצאה מתקלה טכנית בג'י-פי-אס של המערכת לירי הרקטות. לצד מסקנות אלו, נשמעו לאחרונה קולות הטוענים כי רס"ן פרץ, שפיקד על האירוע, לא לקח את טווחי הבטיחות המתאימים.

"שליחת המכתב לא הפתיעה אותנו, מדובר בזן נדיר של מפקדים שלוקחים אחריות ולא ממתינים לוועדות החקירה", אמרו אתמול גורמים בחטיבה לכתב יוסי יהושוע. "הדבר רק מלמד עד כמה פרץ הוא קצין ערכי ומקצועי ומעיד על עוצמתו כמפקד", הוסיפו הגורמים. רבים בחטיבה מקווים שהמח"ט לא יקבל את ההתפטרות ויתעקש להשאירו בתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק