גרמניה: צו מעצר נוסף נגד "סוכן המוסד"

פרשת חיסולו של מבחוח לא יורדת מהכותרות: אורי ברודצקי, שהוסגר לגרמניה והואשם בזיוף דרכון ששימש את אחד מחברי צוות חיסולו של מבחוח בדובאי, ממשיך להסתבך. "הארץ" מגלה היום, כי על פי דיווחים בגרמניה הוצא צו מעצר נוסף נגדו, זאת לאחר ששוחר בערבות ונגזר עליו קנס כספי בלבד

הסגרתו של אורי ברודצקי. ארכיון (חדשות 2)

"סוכן המוסד" שנתפס בפולין ממשיך להסתבך? העיתון הגרמני ה"דר שפיגל" מדווח כי הוצא צו מעצר נוסף נגד אורי ברודצקי, שהואשם בגרמניה בזיוף אחד מדרכוני צוות החיסול של מבחוח בדובאי, כך פורסם הבוקר ב"הארץ".

הישראלי הוסגר לגרמניה לאחר שנעצר בפולין בעקבות צו מעצר בינלאומי שהוצא נגדו, ובית המשפט הגרמני שיחרר אותו ממעצר בערבות של 100 אלף יורו. ה"דר שפיגל" דיווח מוקדם יותר השבוע כי בית המשפט הגרמני עליו קנס בגובה 60 אלף יורו, באשמת זיוף מסמכים.

אך היום מתברר כי גרמניה הוציאה צו מעצר חדש נגדו, שפרטיו טרם ברורים. על פי ההערכות, גורמים בגרמניה סבורים כי מדובר באיש מוסד וכי יש להאשים אותו בעבירות חמורות, בהן גם ריגול.

כאשר נעצר ברודצקי בפולין סירבה המדינה להסגיר אותו באשמת ריגול לגרמניה מכיוון שהסגרה כזו אינה כלולה בהסכם בין המדינות. לבסוף הוא הוסגר רק בתנאי שיישפט בגין עבירה קלה בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק