דיווח: "היורש של מבחוח נעצר באמירויות"

מנסים למנוע את החיסול הבא? עבד אל-עזיז אל-חאלדי, בכיר החמאס האמון על ערוצי הזרמת הכספים לרצועת עזה, נעצר בימים האחרונים במפרץ בחשד להלבנת הון והשקעות בלתי חוקיות במדינה - כך מדווחים כלי תקשורת ערביים. חאלדי מונה ליורשו של מבחוח לאחר החיסול בדובאי

שלטונות האמירויות עצרו בימים האחרונים את עבד אל-עזיז אל-חאלדי, בכיר החמאס האמון על ערוצי הזרמת הכספים לרצועת עזה מהמדינות המממנות את הארגון. אל-חאלדי מונה לפקיד על ידי ההנהגה המדינית של החמאס, לאחר מותו של מחמוד אל-מבחוח בדובאי בשנה שעברה.

כלי תקשורת ערביים מדווחים היום כי חאלדי נעצר במהלך שהותו במפרץ הפרסי. "אל-חאלדי נחשב לבכיר פעולות העברת הכספים לתנועת חמאס, באמצעות תנועות אסלאמיות בעולם, דרך אירן וסוריה", דווח בכלי התקשורת. "הוא מפקח על רכישת הקרקעות ברצועת עזה ועוסק בתקציב החמאס".

"שומר לעצמו את הכספים שמיועדים לעם הפלסטיני"

"שלטונות האמירויות עצרו את אל-חאלדי בחשד להלבנת הון הקשור לחמאס, ולהשקעת כספים בצורה בלתי חוקית במפרץ", דווח בכלי התקשורת. "הכספים עמם מתעסק אל-חאלדי הם חלק מהסיוע שמעניקות מספר מדינות לעם הפלסטיני, לאחר המלחמה האחרונה על עזה ובגלל המצור על הרצועה".

עוד דווח כי אל-חאלדי וראשי החמאס עושים שימוש, בפועל, באותם הכספים, לצרכי הארגון בלבד. "הארגון שומר לעצמו את הכספים הללו, ועושה בהם שימוש למטרתו, למטרות בכיריו ולמטרות מקורביו - נוכח האבטלה המתפשטת ברחוב והעוני השורר במחנות הפליטים והעיירות הפלסטיניות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק