רה"מ מתחייב: לא אתן שיהרסו את בית פרץ

למרות שבג"ץ קבע כי יש להרוס את ביתם של רס"ן אלירז פרץ ז"ל וביתה של שרה קליין, אלמנתו של רס"ן רועי קליין ז"ל, רה"מ מתחייב שהבתים יישארו לעמוד בעלי. "יש לנו חוב מוסרי בעניין הזה", אמר נתניהו. צפו בדבריו

ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה הסכימו ביניהם אמש לדחות את הריסת בית משפחתו של רב סרן אלירז פרץ ז"ל ואת ביתה של שרה קליין, אלמנתו של רב סרן רועי קליין ז"ל. בכנס התעשיינים השנתי שנערך במלון הילטון בתל אביב הצהיר ראש הממשלה כי לא יאפשר להרוס את ביתם של רב סרן פרץ ז"ל ורב סרן רועי קליין ז"ל בעלי.

"אני לא אתן שיהרסו את ביתו של אלירז פרץ", אמר נתניהו והוסיף: "אני לא אתן לביתו של רועי קליין שהשליך עצמו על רימון להיהרס. צריך להפעיל פה היגיון, זה לא יקרה. אני חושב שזה חוב מוסרי שיש לנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק, שגם הוא פועל בנושא, הגיעו להחלטה בניסיון למצוא פיתרון משפטי, שימנע את הרס שני הבתים, דבר שלא כלול בינתיים בטיוטה לבג"ץ.

ההודעות מלשכות ראש הממשלה ושר הביטחון, הגיעו לאחר שהכתב המדיני של חדשות 2 אודי סגל, חשף את הטיוטה של תשובת המדינה לבג"ץ, שקבע שהבתים, אשר בנויים על אדמה בבעלות פלסטינית, ייהרסו.

לפי שעה הוחלט לדחות את מתן התשובה בניסיון למצוא פיתרון משפטי, שימנע את הרס שני הבתים, דבר שלא כלול בינתיים בטיוטה של תשובת המדינה לבג"ץ.

מרים פרץ: "לא מאמינה שרה"מ יהרוס את הבית של אלירז"

אופטימיות במשפחתו של קצין צה"ל אלירז פרץ ז"ל, שנהרג בפעילות מבצעית ברצועת עזה לפני תשעה חודשים, למרות החלטת המדינה להרוס את בית המשפחה. "הידיעה הזו לא קלה עבורנו, אבל אנחנו בטוחים כי המלצת המדינה לא תתקבל", אמרה אתמול מרים פרץ, אמו של אלירז ז"ל, בשיחה עם חדשות 2.

"מול עיניו של ראש הממשלה עומדים ילדיו של אלירז ואשתו, שלומית. אני בטוחה שהוא יעשה הכל כדי שהם לא ייפגעו עוד", הוסיפה פרץ. "יימצאו פתרונות נאותים לבעיה. האמנו ונמשיך להאמין שהדברים ייפתרו לטובה. לראש הממשלה יש את הפתרון - והוא יימצא בקרוב".

פרץ הסבירה גם את האופטימיות השוררת במשפחה. "אחרי שאיבדתי שני בנים ובעל - מה מחזיק אותי? אם לא אטע בילדים שלי ובנכדים שלי תקווה ושפיות דעת - לא הייתי מדברת. אני אופטימית. המתנה הכי גדולה של הילדים של אלירז תהיה שהם ימשיכו לגור בבית שהם אוהבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק