פיקוד העורף: "במלחמה הבאה - עשרות טילים בת"א"

תחזית לא מעודדת, בלשון המעטה, למלחמה הבאה: בפיקוד העורף מזהירים בימים האחרונים את הרשויות המקומיות כי בעימות הבא ייפלו עשרות טילים מסוגים שונים בת"א - ויגרמו למותם של מאות ולנזק רב בתשתיות. בכיר בפיקוד העורף: "לא רוצים להפחיד, אבל האיום ממשי"

תחזית שחורה למלחמה. טילים אירניים (רויטרס)

תחזית שחורה למלחמה הבאה: בימים אלה מעביר פיקוד העורף לרשויות המקומיות את הערכת צה"ל למלחמה הבאה, לפיה מרכז הארץ חוזר להיות המאוים ביותר בירי טילים. על פי דיווחו הבוקר של כתב גל"צ טל לב-רם, מזהיר פיקוד העורף את הרשויות כי "הטילים והרקטות מכל החזיתות יגיעו לתל אביב בסיבוב הבא".

מפקד מחוז דן של פיקוד העורף, אל"מ אדם זוסמן, אמר הבוקר בראיון לגל"צ: "מדובר בעשרות טילים מסוגים שונים שינחתו בתל-אביב, ולכן ההערכה היא שיהיו מאות הרוגים, הרס למבנים והרס לתשתיות".
בעברו היה זוסמן מג"ד בגבעתי ומפקד חטיבת מילואים, וכעת הוא אחראי בעת חירום על כמיליון וחצי אזרחים, ועל המרכז הכלכלי תרבותי של מדינת ישראל.

בימים אלו מכין פיקוד העורף את הרשויות המקומיות ואת גופי החירום גם לפגיעת טיל בבורסה ברמת גן. "פחות מעניין אותי אם לא יוצגו הצגות, ויותר אם הבנקים והכלכלה שלנו לא יתפקדו", מסביר אל"מ זוסמן. "צריך למצוא חלופה כמה שיותר מהר".

"האיום כאן - והוא מוחשי"

"מטרת הדברים היא לא להפחיד את האזרחים", מדגיש זוסמן. "צריך להבין שהאיום נמצא כאן והוא מוחשי. לכן חשוב שאזרחים ילכו לקחת את ערכות המגן ויכינו את המרחב המוגן, וגם ששאר הגופים הפרטיים והציבוריים יעשו את הנדרש. גם כך הטיל הראשון יגרום להלם, אבל הכנה מתאימה תעשה את ההבדל".

"אין ספק שהטיל הראשון שינחת בתל-אביב יבהיל את מי שיושב היום בבית-קפה", מוסיף זיסמן. "אבל עם ההנחיות שלנו והמשמעת הטובה שיש לאזרחים, ההערכה היא שהשוק הראשוני יעבור". בפיקוד העורף אומרים שבכל תרחיש מלחמתי אשר יהיה, הם אינם תומכים בפינוי תושבים ממרכז הארץ למקומות אחרים, היות וההיסטוריה מלמדת שאנשים מתרגלים גם למצבים קשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק