המדינה לבג"ץ: ביתו של אלירז פרץ ז"ל ייהרס

פרשת הבתים המיועדים להריסה בהתנחלות עלי חוזרת לכותרות. הריסת הבתים, בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ כבר לפני חמש שנים, נעצרה לאחר מותו של אחד הדיירים שם - רב סרן אלירז פרץ ז"ל שנהרג בעזה. עכשיו מסתמן כי בתשובת המדינה לבג"ץ ייקבע: בית אלמנתו של פרץ ייהרס, זאת למרות התערבותו האישית של ראש הממשלה

למרות כל ההבטחות וההתערבות האישית של ראש הממשלה נתניהו ושל שרים בליכוד, מסתמן כי תשובת המדינה לבג"ץ מחרתיים תהיה: ביתו של אלירז פרץ ז"ל ייהרס.

מדובר בטיוטה של תשובת המדינה לבג"ץ, המבוססת על סקר קרקעות. 12 מהבתים ביישוב עלי עומדים במרכז המחלוקת, מתוכם 10 בתים ממוקמים על אדמות מדינה, ולכן הם יאושרו כחלק מתכנון היישוב הסופי. 2 בתים ממוקמים על אדמה פרטית עם שרידי עיבוד קרקע - אחד מהם הוא ביתו של אלירז פרץ ז"ל, קצין צה"ל שנהרג בפעילות מבצעית ברצועת עזה לפני כ-9 חודשים.

חשוב לציין כי לא אותרו הבעלים של הקרקע שעליה נמצאים הבתים - אין אדם שטוען כי הקרקע שלו, והעיסוק בנושא נובע מעתירה של "שלום עכשיו" לבג"ץ שהוגשה כבר לפני 5 שנים. אנשי "שלום עכשיו" הודיעו כי הם מוכנים לוותר על העתירה הנוגעת לביתו של פרץ ז"ל - אולם העתירה כבר הוגשה וזה לא נמצא בידיהם.

משרד הביטחון קבע בעבר כי בתים הממוקמים על קרקע פרטית ייהרסו. נתניהו התערב בסוגייה באופן אישי, וביקש שתשובת המדינה לבג"ץ תעבור את אישורו, ואולם כרגע מסתמן כי זו תהייה התשובה שתינתן.

גורמים במשרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון אמרו בשיחה עם חדשות 2 כי רק מחר ייערך הדיון הסופי באשר לתשובת המדינה לבג"ץ.

לפני חמש שנים הגישה תנועת "שלום עכשיו" עתירה לבג"ץ בבקשה שיורה על הריסת הבתים בגבעה שעל פי השוואה שערכו מומחים התברר, כי הם נבנו על שטח חקלאי פלסטיני וללא היתרים מתאימים.

בארבע השנים האחרונות נפלו שניים מתושבי השכונה, רס"ן רועי קליין ז"ל שנהרג בעת מלחמת לבנון השנייה וכאמור רס"ן אלירז פרץ ז"ל שנפל בקרב ברצועת עזה. מאז הגשת העתירה התקיים הליך משפטי ארוך וממושך, במהלכו הפכה אפשרות הריסת הבתים לטעונה עוד יותר בשל העובדה שבאזור מתגוררות שתי אלמנות צה"ל עם ילדיהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק