פעיל ג'יהאד על אופנוע חוסל בעזה

חיל האוויר ממשיך לפעול ברצועת עזה: פעיל מהזרוע הצבאית של חמאס חוסל אחר הצהריים מירי שביצעו מטוסי חיל האוויר בסיוע השב"כ. ההרוג הוא פעיל הג'יהאד האיסלאמי איסמעיל א-נג'אר, שחוסל בעת שרכב על אופנוע סמוך למסגד א-נור בעיר חאן יונס. צה"ל: המחבל עסק בתכנון פיגוע המוני בעומק ישראל

נמשכת ההסלמה בגבול הדרום: פעיל בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי נהרג בשעות אחר הצהריים בתקיפת חיל האוויר הישראלי בחאן יונס, כך מדווח כלי תקשורת של הארגון. מקורות פלסטינים טוענים כי טיל נורה לעבר אופנוען שנסע ליד מסגד "א-נור" בעיר.

עוד דווח כי הפעיל הוא איסמעיל א-נג'אר, פעיל בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי. לטענת הפלסטינים, אדם נוסף נפצע בתקיפה באורח קשה.

צה"ל: תיכנן פיגוע המוני בעומק ישראל

מדובר צה"ל נמסר כי במסגרת פעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי, כלי טיס של חיל האוויר תקף פעיל בארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, מוחמד נג'אר בן 24, שהיה מעורב בתכנון פיגוע המוני בעומק ישראל.

"סיכול הפעיל משבש את הוצאת הפיגוע של הארגון אותו תכנן וניסה להוציא לפועל", נמסר עוד מצה"ל. "אנשי ארגון 'הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני הצבאי' מעורבים בירי לעבר ישראל וכוחות צה"ל בימים האחרונים".

ברק: "אל תנסו אותנו"

מוקדם יותר היום, ביקר שר הביטחון אהוד ברק בבסיס כיסופים הסמוך לעזה והזהיר את החמאס מהמשך המאבק האלים בישראל. "אני אומר לחמאס, לג'יהאד האיסלמי, לוועדות ההתנגדות, אני ממליץ להם לא לנסות אותנו, את צה"ל, את פיקוד דרום, או את חטיבה 35 של הצנחנים. המאבק על הגדר יימשך".

ארבע רקטות קסאם התפוצצו אתמול בשטח המועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מטח הרקטות שנורה מרצועת עזה נפל מדרום לעיר אשקלון - וגם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. קודם לכן דיווחו גורמים פלסטיניים כי חקלאי בן 65 נהרג מאש צה"ל סמוך לגדר המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק