חייל נפצע בינוני מפליטת כדור בבסיס בדרום הארץ

החייל שמשרת בבסיס בדרום הארץ פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. לא ברור אם הכדור נורה מנשקו או מנשק של חייל אחר. בצה"ל בודקים את נסיבות המקרה

"רק חיכה לחזור לגדוד". חברתו של נדב, טל (חדשות 2)

משחק בנשק או תאונת ירי? חייל נפצע בשעות הצהריים באורח בינוני כתוצאה מפליטת כדור שאירעה בבסיס בו שירת בדרום הארץ. החייל פונה במסוק לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע.

נסיבות המקרה נבדקות על ידי צה"ל, בין השאר נבדק האם הכדור נורה מנשקו של החייל או מנשק של חייל אחר שהיה עמו. הודעה נמסרה למשפחתו של החייל.

בסוף השבוע: חייל נהרג מאש כוחותינו

רק בסוף השבוע נהרג חייל צה"ל מאש כוחותינו. זו הייתה עוד תקרית שגרתית, אחת מני רבות – כמעט יומיומיות, שראשיתה זיהוי חוליה של פלסטינים מתקרבת לגדר, כוחות של צה"ל מוזעקים במטרה לפגוע בהם,  אולם סופה של התקרית היה קטלני – לוחם הצנחנים סמל נדב רוטנברג נהרג ממרגמות של צה"ל, קצין ו-3 לוחמים נוספים נפצעו.

על היישוב רמות השבים, בו מתגוררת משפחתו של סמל נדב רוטנברג, שנהרג במהלך היתקלות ברצועת עזה, נפל אבל כבד עם ההודעה על מותו. בני משפחתו קיבלו את הבשורה המרה בשעה שישבו בארוחת שישי משפחתית בביתם.

הוריו של נדב, בן שלישי מתוך ארבעה אחים, מספרים כי נדב ששירת כלוחם בגדוד 202 של הצנחנים חזר רק לפני שלושה שבועות לשירות קרבי. נדב נפצע ברגלו לפני כשלושה חודשים בתאונת צניחה ועבר שיקום ארוך, אולם למרות שהוצע לו לחזור לתפקיד מנהלי - הוא בחר לחזור לשרת עם חבריו בשטח.

"הוא רצה להילחם, מאוד רצה להילחם - אבל למות הוא לא רצה", סיפרה אמו יהודית. "הוא אמר לי 'אמא את לא חיה בארץ ישראל, פה כל הזמן נופלים טילים'".

נסיבות מותו הכואבות במיוחד הותירו את משפחתו עם רגשות מעורבים. "אני לא יודעת אם הייתי מרגישה יותר טוב אם מחבל היה הורג אותו, אבל זה לא היה צריך לקרות", אמרה האם. "ההרגשה לאחרונה היא שיש יותר מידי פציעות מאש כוחותינו", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק