חיל האוויר תקף מטרות ברצועת עזה

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה שני מוקדי פעילות טרור ברצועת עזה, בתגובה על ירי רקטת הקסאם ופצצות המרגמה לשטח ישראל בסוף השבוע, בעקבותיהם נפצעו 4 בני אדם. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות

הפצצת מטוסים, ארכיון (רויטרס)

חיל האוויר תקף הלילה מטרות ברצועת עזה, בתגובה על ירי פצצות המרגמה לעבר שטח ישראל בסוף השבוע. כלי הטיס תקפו שני מוקדי פעילות טרור ברצועה. לפי הודעת צה"ל, "זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם".

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נמסר. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה".

ארבעה פצועים במספר שעות

ביום שבת בערב רקטת קסאם נחתה במועצה האזורית אשכול, כתוצאה מהירי נפצע באורח קל נהג משאית שהיה בעיצומה של נסיעה.

הנהג, יצחק זעפרני, נפצע קל מרסיסים בפניו, שהגיעו מהשמשה שהתנפצה בעקבות ההדף. נזק רב נגרם למשאית שלו. צוות מד"א פינה אותו לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

"נסעתי לכיוון צפון והתקרית התרחשה בין קיבוץ ראם לקיבוץ בארי", סיפר הנהג יצחק זעפרני בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בצד שמאל של הכביש הייתה נפילה רצינית, פתאום ראיתי הבזק אדיר, נפלו רסיסים מכל עבר והשמשות נשברו", הוא תיאר את שניות האימה.

"ידעתי שאני חייב להמשיך לנסוע כי זה היה אזור חשוך ומסוכן. נסעתי עוד קילומטר בערך במצב הבעייתי הזה והזעקתי בעצמי את המשטרה. מיד הגיעו חבלנים ובדקו את המשאית והאזור", סיפר זעפרני. "אני גר במושב מפתחים תחת איום הפצמ"רים. היו הרבה נפילות במושב ככה שהמצב לא חדש לי", הוא הוסיף בצער.

מוקדם יותר ביום שבת נפצעו שלושה פועלים זרים מירי פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. אחת מהפצצות נפלה באזור מגורים באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. אחד הפצועים במצב קשה, השני במצב בינוני והשלישי במצב קל, כולם נפגעו מרסיסי הפצמ"ר.

כוחות ביטחון וצוותי מד"א הוזעקו למקום במטרה להעניק טיפול רפואי ראשוני לפצועים, עובדים זרים מתאילנד המתגוררים ביישוב, שנפגעו ככל הנראה בזמן שעבדו ברפת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק