יואל מרשק, בכיר במטה למען שליט, ייכנס לעזה ויפגוש את איסמעיל הנייה

האם הפעילים למען שליט יצליחו היכן שהמדינאים נכשלו? ביום שלישי הקרוב אמור יואל מרשק להיכנס לרצועת עזה ולפגוש את ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה. מרשק ינסה לשכנע את הנייה לאפשר לגורמי הצלב האדום לפגוש את שליט, או לכל הפחות לשלוח אות חיים מהחייל החטוף

מטה המאבק לשחרור החייל החטוף גלעד שליט ממשיך במאמציו לקבל אות חיים מהחייל, וביום שלישי ינקוט בצעד דרמטי. העיתון "ישראל היום" מדווח הבוקר כי ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית, יואל מרשק, שהוא גם אחד המובילים של מטה המאבק, ייכנס יחד עם משלחת של ערבים-ישראלים לרצועת עזה ויפגוש שם את ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה.

חברי המשלחת ינסו לדבר על ליבו של הנייה, על מנת שיאפשר לאנשי הצלב האדום לבקר את החייל השבוי, או לפחות להעביר אות חיים ממנו אל בני משפחתו. מרשק אישר את הפרטים, וסיפר כי השב"כ אישר לו כצעד חריג להיכנס לעזה למרות שכניסת ישראלים אסורה לשטח הרצועה מאז ביצוע ההתנתקות מהרצועה בשנת 2005.

ראש המשלחת, פארג' מאליק, הוסיף כי להערכתו המשלחת תצליח היכן שהדרג המדיני נכשל. "ביום שלישי נגיע ללשכה של הנייה ולפני כן נפגוש את מחמוד א-זאהר. בעזה יודעים שמרשק מגיע איתנו והם מחכים לנו בזרועות פתוחות". "אנחנו מגיעים לעזה כדי לקדם את השלום בין העמים ולמען שחרור גלעד, אנחנו נצליח", סיכם מאליק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק