אמו של החייל שנהרג מאש כוחותינו: "זה לא היה צריך לקרות"

בני משפחתו וחבריו של סמל נדב רוטנברג, שנהרג מאש כוחותינו בעזה, מתקשים לעכל את הטרגדיה שנחתה עליהם. אמו יהודית אמרה בכאב: "איך הטילים התפוצצו לתוך החיילים? יש יותר מדי פציעות מאש כוחותינו". לאחרונה הוא נפצע בתאונת צניחה, אולם חזר במהרה לשירות קרבי בצנחנים. חברתו טל: "הוא רק חיכה לחזור לצבא"

על היישוב רמות השבים, בו מתגוררת משפחתו של סמל נדב רוטנברג, שנהרג אמש מאש כוחותינו במהלך היתקלות ברצועת עזה, נפל אבל כבד עם ההודעה על מותו. בני משפחתו קיבלו אמש את בבשורה המרה בשעה שישבו בארוחת שישי משפחתית בביתם.

הוריו של נדב, בן שלישי מתוך ארבעה אחים, מספרים כי נדב ששירת כלוחם בגדוד 202 של הצנחנים חזר רק לפני שלושה שבועות לשירות קרבי. נדב נפצע ברגלו לפני כשלושה חודשים בתאונת צניחה ועבר שיקום ארוך, אולם למרות שהוצע לו לחזור לתפקיד מנהלי - הוא בחר לחזור לשרת עם חבריו בשטח.

"הוא רצה להילחם, מאוד רצה להילחם - אבל למות הוא לא רצה", סיפרה אמו יהודית. "הוא אמר לי 'אמא את לא חיה בארץ ישראל, פה כל הזמן נופלים טילים'".

"הוא היה מבואס בבית וחיכה לחזור לפלוגה"

נסיבות מותו הכואבות במיוחד הותירו את משפחתו עם רגשות מעורבים. "אני לא יודעת אם הייתי מרגישה יותר טוב אם מחבל היה הורג אותו, אבל זה לא היה צריך לקרות", אמרה האם. "ההרגשה לאחרונה היא שיש יותר מידי פציעות מאש כוחותינו", הוסיפה.

"הוא היה ילד של צחוק ושמחת חיים, אהב את החיים והיה מאוד קשור למשפחה ולאחים שלו", סיפרו עליו הוריו. אמו הוסיפה כי למרות הפציעה, נדב רק חיכה לחזור לגדוד. "הוא לא הראה את הפתק לרופא", היא מספרת. "הוא לא רצה להיות בתפקיד מנהלי. הוא רצה להיות עם החברים שלו הלוחמים".

"הוא הבטיח לחזור אליי ועכשיו הוא כבר לא יחזור", הוסיפה חברתו טל כשהיא ממררת בבכי. "הוא היה מבואס להיות בבית ורק חיכה לחזור לחברים".

התחקיר: מרגמה סטתה ופגעה בחיילים

בתקרית אמש בגבול רצועת עזה נהרג חייל צה"ל, סמל נדב רוטנברג, ונפצעו קצין ועוד שלושה חיילים. במהלך הלילה נותח בבית החולים "סורוקה" הקצין שנפצע בתקרית באורח בינוני. כעת הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ומצבו מוגדר יציב. שלושה חיילים נוספים שנפצעו קל עדיין מאושפזים בבית החולים אך ככל הנראה ישוחררו במהלך היום לביתם.

מתחקיר ראשוני של נסיבות האירוע שבוצע בשטח על ידי מפקד פיקוד הדרום אלוף טל רוסו ומפקד אוגדת עזה תא"ל יוסי בכר, עולה כי סמל רוטנברג נהרג מירי מרגמות שנורו על ידי כוחותינו. האלוף רוסו מינה קצין בודק בדרגת אל"מ, שימשיך בחקירת נסיבות האירוע.

מדובר צה"ל נמסר כי כוח צה"ל זיהה מספר מחבלים שעסקו בהנחת מטענים בסמוך לגדר בסמוך למרכז הרצועה, וביצע ירי מרגמות לעברם. מסיבה שעדיין נבדקת סטתה אחת מפצצות המרגמה, פגעה בלוחמים וגרמה למותו של סמל רוטנברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק