פלסטיני ניסה לתקוף חיילים במחסום בקעות ונורה

צעיר פלסטיני בן 25 שניסה על פי החשד לתקוף חיילים במחסום בקעות נורה ונהרג. החיילים שהבחינו בו מתקרב לעברם בקריאות "אללא אכבר" ביצעו נוהל מעצר חשוד וירו בו לאחר שלא נשמע לקריאותיהם. לאחר שנורה נמצא על גופו מטען צינור

פלסטיני שניסה על פי החשד לתקוף חיילים במחסום בקעות נהרג לאחר שנורה. על פי עדויות הוא נורה לאחר שירה ממונית והתקרב למחסום בצעקות "אללה אכבר". צה"ל: על החשוד נמצא מטען צינור.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי הפלסטיני ח'לדון סמודי, בן 25 התקדם באופן חשוד למחסום ולא נשמע לקולות החיילים שערכו נוהל מעצר חשוד. החיילים במחסום ירו לעברו, והוא נפצע אנושות ומת לאחר מכן מפצעיו.

לאחר שנורה הגיע לזירה חבלן שאיתר בחזקת החשוד מטען צינור. לאחר מכן הגיעו צוותי טיפול רפואי שטיפלו בחשוד ופינו אותו לבית החולים, שם נקבע מותו.

אתמול: תושב חברון נורה למוות

אתמול לפנות בוקר נהרג תושב חברון בן 65 בתקרית ירי. מתוצאות התחקיר הראשוני עולה כי הירי הגיעה לאחר שהחיילים חשדו כי תנועותיו מאיימות עליהם. חקירת התקרית נמשכת.

"החיילים פתחו באש לעבר הפלסטיני, משום שחשו כי תנועותיו מאיימות עליהם", אמר אתמול תא"ל ניצן אלון, מפקד אוגדת יהודה ושומרון. "אני מביע צער על מותו של הפלסטיני, אך דברים כאלה יכולים לקרות במהלך פעילות לחימה".

מותו של הפלסטיני עורר סערה ברחוב הפלסטיני. בעוד גורמים פלסטינים מגנים את הפעולה, קראו בחמאס לתסיסה של תושבי חברון ודרשו לצאת לתהלוכות זעם ברחובות לאחר תפילות יום השישי. בחמאס האשימו גם את אבו מאזן ומנגנוני הביטחון של הרשות בגדה בשיתוף פעולה עם ישראל והטילו עליהם את האחריות למותו של הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק