תקרית אש קטלנית ברצועה: חייל נהרג מאש כוחותינו ו-4 נפצעו

חייל צה"ל נהרג ו-4 נוספים נפצעו במהלך חילופי אש שהתפתחו במרכז רצועת עזה. מתחקיר ראשוני עולה כי החיילים ירו מרגמה בכוונה לפגוע במחבלים שניסו להניח מטען על הגדר. מסיבה שאינה ברורה סטתה אחת המרגמות וגרמה למותו של סמל נדב רוטנברג ולפציעתם של עוד 4 חיילים. הודעה נמסרה למשפחות

תקרית קטלנית בדרום: חייל אחד נהרג וארבעה נוספים נפצעו הלילה במהלך חילופי אש עם פלסטינים חמושים במרכז רצועת עזה. מחקירה הראשונית של המקרה עולה כי ההרוג נפגע מאש כוחותינו.

במהלך הלילה נותח בבית החולים סורוקה קצין שנפצע בתקרית באורח בינוני. כעת הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ומצבו מוגדר יציב. שלושה חיילים נוספים שנפצעו קל עדיין מאושפזים בבית החולים אך ככל הנראה ישוחררו במהלך היום לביתם.

דובר צה"ל התיר לפרסם את שמו של ההרוג: סמל נדב רוטנברג, בן 20 תושב רמות השבים. הודעה נמסרה למשפחתו.

מתחקיר ראשוני של נסיבות האירוע שבוצע בשטח ידי מפקד פיקוד הדרום אלוף טל רוסו ומפקד אוגדת עזה תא"ל יוסי בכר, עולה כי סמל רוטנברג נהרג מירי מרגמות שנורו על ידי כוחותינו. האלוף רוסו מינה קצין בודק בדרגת אל"מ, שימשיך בחקירת נסיבות האירוע

מדובר צה"ל נמסר כי כוח צה"ל זיהה מספר מחבלים שעסקו בהנחת מטענים בסמוך לגדר בסמוך למרכז הרצועה, וביצע ירי מרגמות לעברם. מסיבה שעדיין נבדקת סטתה אחת מפצצות המרגמה, פגעה בלוחמים וגרמו למותו של סמל רוטנברג.

קסאמים, פצמ"רים ומתיחות

בשבועות האחרונים ירו הפלסטינים עשרות קסאמים ופצצות מרגמה לעבר הנגב המערבי. ביום שלישי האחרון תקף חיל מטרות ברצועת עזה, בתגובה על ירי רקטת קסאם למועצת חוף אשקלון. כלי הטיס תקפו מוקד פעילות טרור במרכז רצועת עזה ומנהרת הברחה בדרום הרצועה.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נמסר. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק