תחקיר ראשוני של הירי בחברון: "החיילים חשו מאוימים - וירו"

במהלך פעילות מעצרים לפנות בוקר בחברון, נהרג פלסטיני (65) מאש חייל צה"ל בביתו. אשת ההרוג: הוא היה במיטה, לא חמוש. תחקיר ראשוני מעלה: החיילים חששו מתנועה חשודה של הפלסטיני – וירו. בצה"ל הביעו צער על התקרית, החקירה נמשכת. בחמאס זועמים: "צאו לרחובות"

תקרית הירי בה נהרג לפנות בוקר תושב חברון בן ה-65, נבעה מחשד של החיילים כי תנועותיו מאיימות עליהם - כך עולה מתוצאות התחקיר הראשוני שבוצע לחיילים בשטח. חקירת התקרית נמשכת.

"החיילים פתחו באש לעבר הפלסטיני, משום שחשו כי תנועותיו מאיימות עליהם", אמר היום תא"ל ניצן אלון, מפקד אוגדת יהודה ושומרון. "אני מביע צער על מותו של הפלסטיני, אך דברים כאלה יכולים לקרות במהלך פעילות לחימה".

מותו של הפלסטיני עורר סערה ברחוב הפלסטיני. בעוד גורמים פלסטינים מגנים את הפעולה, קראו בחמאס לתסיסה של תושבי חברון ודרשו לצאת לתהלוכות זעם ברחובות לאחר תפילות יום השישי. בחמאס האשימו גם את אבו מאזן ומנגנוני הביטחון של הרשות בגדה בשיתוף פעולה עם ישראל והטילו עליהם את האחריות למותו של הפלסטיני.

5 פעילי חמאס שוחררו מכלא הרשות - ונעצרו ע"י צה"ל 

מדובר צה"ל נמסר בשעות הצהריים כי במהלך הלילה נעצרו חמישה פעילי חמאס במרחב חברון, ששוחררו אמש ממאסר ברשות הפלסטינית. בין העצורים - גם פעיל בכיר בארגון, וואאיל מחמד סעיד ביטאר, מהאחראים לפיגוע ההתאבדות הכפול בדימונה בפברואר 2008 בו נהרגה אישה אחת ונפצעו עשרה בני אדם נוספים.

על פי הודעת צה"ל, "במהלך מעצר המבוקשים הלילה, נהרג פלסטיני ששהה בביתו של אחד המחבלים. צה"ל מצר על אירוע זה ומפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי, הורה למפקד האוגדה, תת-אלוף ניצן אלון, לבצע חקירה מהירה ולהציג בפניו את ממצאיה כבר במהלך השבוע הבא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק