פלסטיני נהרג במהלך פעילות בחברון; צה"ל: מצרים על התקרית

במהלך פעילות מעצרים לפנות בוקר בחברון, נהרג פלסטיני מאש חייל צה"ל בביתו. אשת ההרוג: הוא היה במיטה, לא חמוש. בצה"ל הביעו צער על התקרית, אלוף פיקוד המרכז הורה לפתוח בחקירה. ועוד הלילה: צה"ל תקף יעדים בעזה

פלסטיני תושב חברון, נהרג לפנות בוקר מאש חיילי צה"ל במהלך מבצע מעצרים באזור. אשת ההרוג טוענת כי הוא ישן במיטתו, כלל לא היה חמוש - ונהרג ללא כל סיבה. בצה"ל הביעו צער על התקרית.

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי הפלסטיני, עמאר קסאם (65) , ישן במיטתו בעת שהחיילים פרצו לביתו. אישתו סיפרה כי החיילים חלפו על פניה הישר לחדר השינה ואז היא שמעה את היריות. "התפללתי כשהם נכנסו לבית", סיפרה. "הם הניחו לי יד על הפה והצמידו רובה לראשי. הייתי בשוק".

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל חמישה פעילי חמאס במרחב חברון, ששוחררו אמש ממאסר ברשות הפלסטינית. בין העצורים, פעיל בכיר בארגון, וואל מחמד סעיד ביטאר.

"וואל ביטאר שימש כסייענו של שהאב נתשה שהוציא לפועל את פיגוע ההתאבדות הכפול בדימונה בפברואר 2008, בו נהרגה אזרחית ישראלית ונפצעו עשרה אזרחים ישראלים", נמסר. "לאחר חיסולו של שהאב הוביל וואל ביטאר פיגועי התאבדות שסוכלו. בספטמבר 2008 נעצר וואל ביטאר על ידי כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית".

על פי הודעת צה"ל, "במהלך מעצר המבוקשים הלילה, נהרג פלסטיני ששהה בביתו של אחד המחבלים. צה"ל מצר על אירוע זה ומפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי, הורה למפקד האוגדה, תת-אלוף ניצן אלון, לבצע חקירה מהירה ולהציג בפניו את ממצאיה כבר במהלך השבוע הבא".

בתגובה להמשך הירי: צה"ל תקף בעזה

בתוך כך תקפו הלילה כלי טייס של חיל האוויר יעדים ברצועת עזה, בתגובה להמשך הירי לעבר שטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר הלילה: "זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם".

כלי הטיס תקפו מוקד פעילת טרור בצפון רצועת עזה ומנהרת טרור בדרום הרצועה. על פי הודעת צה"ל, "מנהרת הטרור נועדה לחדירת מחבלים לשטח מדינת ישראל ולביצוע פיגועי טרור כנגד אזרחים ישראלים וחיילי צה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק