ראש המוסד נפרד - ומזהיר מחיזבאללה

ראש המוסד היוצא סיים היום רשמית את תפקידו ב-8 השנים האחרונות. בשיחות פרידה פנימיות שקיים עם מקורביו, התייחס לאיומים המהותיים העומדים לפתחה של ישראל - אירן וחיזבאללה. "לחיזבאללה יש יכולת אש רקטית גבוהה מזו של 90% ממדינות העולם", הזהיר

נפרד - ומזהיר: ראש המוסד היוצא, מאיר דגן, סיים היום רשמית את תפקידו בשמונה השנים האחרונות. בשיחות עדכון ותדרוכי פרידה שערך בימים האחרונים, התייחס דגן לשורת האיומים העומדים בפני עתידה של ישראל.

לדבריו של דגן, אירן לא תוכל להגיע לפצצה גרעינית לפחות 2015. זאת, משום שקיימים לא מעט עיכובים טכניים המקשים על התקדמות התכנית, אך עם זאת היא נכונה להמשיך בכוונותיה להתקדם לעבר פצצה. באותן השיחות התייחס דגן גם ליכולותיו הצבאיות של חיזבאללה, בתקופה שלאחר מלחמת לבנון השנייה. "לארגון יש יכולת אש רקטית גבוהה מזו של 90% ממדינות העולם", הדגיש דגן בשיחות.

במקביל, מתפרסמים מסמכים חדשים באתר "וויקיליקס", החושפים תוכן שיחה שקיים, לכאורה, דגן עם בכיר אמריקני. בשיחה בין השניים, הציג דגן את הצעדים שיש לטעמו לנקוט על מנת לעצור את תכנית הגרעין האירנית - ובהם: לחצים מדיניים וסנקציות נרחבות, מניעת רכש רכיבים לתעשיית הגרעין האירנית ממדינות אחרות, סנקציות כלכליות עמוקות יותר וערעור המשטר באמצעות קבוצות אתניות באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק