שר הביטחון אישר: דובר צה"ל הבא - אל"מ ליאור לוטן

ארבע שנים אחרי שמונה לדובר צה"ל, יסיים בחודשים הקרובים אבי בניהו את תפקידו. שר הביטחון ברק אישר את המלצתו של יואב גלנט למנות למחליפו את אל"מ במיל' ליאור לוטן, לשעבר בכיר בסיירת מטכ"ל. גורם צבאי: בניהו שמע על הודעת השר דרך אמצעי התקשורת

הדובר הבא של צה"ל - אל"מ ליאור לוטן (חדשות 2)

דובר חדש לרמטכ"ל החדש: שר הביטחון אהוד ברק אישר היום את המלצתו של הרמטכ"ל המיועד יואב גלנט, ומינה לתפקיד דובר צה"ל את אל"מ במילואים ליאור לוטן. לוטן יועלה לדרגת תא"ל ויחליף בתפקידו את אבי בניהו, שנכנס לתפקיד בשנת 2007.

אל"מ לוטן התגייס בשנת 1983 לסיירת מטכ"ל, שם שימש במגוון תפקידי פיקוד ואף השתתף במבצעים שונים של היחידה. בשנת 1994 קיבל לוטן ציון לשבח על חלקו בקרב לשחרורו של החייל החטוף נחשון וקסמן. בנוסף שימש לוטן כראש מחלקת שבויים ונפגעים והשתתף בפעילות מבצעית במלחמת לבנון השנייה.

בניהו שמע על המינוי ברדיו

לוטן יחליף כאמור בתפקידו את תא"ל אבי בניהו, שנכנס לתפקיד בהמלצתו של הרמטכ"ל הנוכחי גבי אשכנזי, שיסיים את כהונתו כרמטכ"ל בחודש פברואר הקרוב. במהלך ארבע השנים בהן עמד בראש דובר צה"ל, ניהל בניהו את הפעילות הדוברותית של צה"ל במהלך "עופרת יצוקה" וגם בפעולת ההשתלטות של חיל הים על ספינת המרמרה.

גורם צבאי ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט סיפר כי בניהו לא קיבל את ההודעה, וכי הוא שמע על מינויו של לוטן דרך אמצעי התקשורת. "לשכת השר לא אמורה להודיע על מינוי שכזה", הוסיף, "אם בניהו היה יודע על זה הוא היה מוציא את ההודעה קודם - כראוי במקרים בהם השר מקבל את אישור הרמטכ"ל למינויים של קצינים בכירים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק