החשד: היעדרות הצעיר - אירוע שהחל כפלילי והפך ללאומני

היעדרותו מזה כמה שעות של צעיר בן 22 מבאר שבע באזור חברון מעלה סימני שאלה רבים: אחד מכיווני החקירה שנבדקים הם שמדובר באירוע שהחל עם רקע פלילי והפך לאירוע לאומני. עדותו של החבר שהיה עם הצעיר לפני שנעלם מעוררת תהיות. גורם ביטחוני: "החיפושים נמשכים ואנו מתייחסים לאירוע הזה כחטיפה, כל עוד לא הוכח אחרת"

שידור ישיר (חדשות 2)

שלל סימני שאלה, דיווחים סותרים - ועדות שמעלה תהיות: האירוע שבמהלכו נעלם צעיר ישראלי בן 22, תושב באר שבע, בשעות אחר הצהריים בגזרת חברון - מעורר שאלות רבות בקרב חוקרי השב"כ, המשטרה וצה"ל. בזמן שנמשכים החיפושים הנרחבים אחר הצעיר, נמשכים גם מאמצי החקירה שמעלים מספר תסריטים שונים, בהם גם האפשרות שמדובר באירוע שהחל כפלילי והפך ללאומני. שידור ישיר בערוץ 2 ובאתרי חדשות 2 Online

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה 16:17 דווח למוקד מחוז ש"י של המשטרה על היעדרות הצעיר בין קריית ארבע לכפר בית ענון שבגזרת דרום הר חברון. חברו של הצעיר שהיה עמו סיפר לחוקריו שהיה להם תקר בגלגל במהלך נסיעה חזרה ממערת המכפלה בחברון - ושחברו נכנס לכפר בית ענון על מנת להשיג כלים לתיקון הפנצ'ר.

הסריקות אחר הנעדר נמשכות (חדשות 2)


גם אם אכן היה לשניים תקר - יש במקום תחנת דלק סמוכה שיכלה לאפשר להם עצירה בטוחה יותר, וגם מרחק הנסיעה לקריית ארבע קצר במיוחד - 300 מטרים בלבד. לכך מצטרפת עובדה נוספת שגורמת לחוקרים לפקפק בהשתלשלות האירועים: הצעיר שנעדר שירת במג"ב ומכיר טוב את האזור דיווח בעבר במסגרת תפקידו דיווח שנחשב ללא אמין.על המשטרה מקשה העובדה כי הצעיר השאיר את הטלפון הנייד שלו ברכב. אם הצעיר היה לוקח את הטלפון עמו - היה קל לבצע איכון ובכך לגלות את מקום הימצאו או היכן נזרק הטלפון הנייד שלו. אם הוא אכן נאלץ להיכנס לכפר פלסטיני לבדו, נראה כי לקיחת הטלפון הנייד לכל צרה היא פעולה בסיסית שכל אדם היה עושה, קל וחומר חייל משוחרר שמכיר את האזור.

צה"ל נערך ללילה של חיפושים: שר הביטחון והרמטכ"ל קיימו הערכת מצב מיוחדת

ובזמן שנמשכת החקירה המאומצת של המקרה, נמשכות הסריקות שמבצעים כוחות צה"ל ומג"ב אחר הצעיר בכפרים בגזרת חברון - בהם גם הכפר בית ענון, אליו על פי החשד הוא נכנס לאחר שעצר עם רכבו בשולי הדרך בין הכפר לקריית ארבע.

מדוע בחר הצעיר להיכנס לכפר העוין? (חדשות 2)


הפלסטינים מדווחים כי כביש 60 נחסם לתנועה בגזרת חברון וכי מתבצעים חיפושים ברכבים. עוד הם טוענים כי צה"ל מונע כניסת תושבים לכפר חלחול עקב הסריקות הנרחבות באזור. במהלך החיפושים, יידו מקומיים אבנים על הכוחות שסורקים בבית ענון, לא היו נפגעים באירוע.שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיים אף הוא הערכת מצב עם גורמי צה"ל ושירות הביטחון הכללי בעקבות היעדרות הצעיר. בהערכת המצב השתתפו, בין היתר, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ ומפקד פיקוד המרכז. שר הביטחון יעלון קיבל עדכון בנוגע לתמונת המצב ולחיפושים אחר האזרח הנעדר.

אזור החיפושים (חדשות 2)


"בנקודת הזמן הזו אנו מתייחסים אל האירוע כאל חטיפה. כל עוד לא הוכח אחרת מבחינתנו מדובר בחטיפה, וכוחות צה"ל, מג"ב, משטרת ישראל ושב"כ עוסקים בשעה זו בחיפוש אחר הנעדר", מסר גורם ביטחוני בכיר.

מאות חיילים ושוטרים פרושים בשטח ונכונים להמשיך ולחפש אחר הצעיר הישראלי הנעדר. בצה"ל כבר ערוכים להמשך החיפושים לכל אורך הלילה וגם מחר, ערב חג הפסח.